Bez litości dla gości

W Pruszkowie bez (przed)świątecznych niespodzianek. Liderki bezproblemowo rozprawiły się na swoim boisku z kolejnym ligowym rywalem. Łupem Liderek drugi raz w tym sezonie stał się zespół rezerw Polonii Warszawa. Nasze koszykarki pewnie wygrały aż 107:48, sprawiając w ten sposób miły prezent wszystkim kibicom i sympatykom pruszkowskiego zespołu.

Od pierwszych chwil dało się zauważyć różnice pomiędzy grą obu zespołów. Liderki szybko zdominowały wydarzenia na boisku. Na dodatek liczne błędy i straty zespołu gości powodowały, że pruszkowianki mogły częściej niż zwykle wykazać się grą z kontry. W ciągu kolejnych kilkunastu minut nie wydarzyło się nic co miałoby znaczący wpływ na rozwój wydarzeń w sobotnim spotkaniu. Pruszkowianki, pomimo LIDER-Poloniaże już spokojniej, to jednak sumiennie zmierzały w kierunku trzycyfrowego wyniku, natomiast zespół przyjezdnych skupił się raczej na tym, aby pozostawić po sobie w miarę dobre wrażenie. W ostatniej odsłonie, na skutek chwilowego przestoju Liderek,warszawiankom udało się odrobić część strat, jednak dziesięć punktów to wszystko, na co było stać w tamtej chwili zespół warszawskiej Polonii. Po rzutach wolnych Kamili Petryki nasz zespół na trzy minuty przed końcem powrócił na właściwe tory, a wynik ustaliła rzutem za dwa punkty Maja Stachura. Mecz w Pruszkowie zakończył się wynikiem 107:48.

PTS LIDER Pruszków – SKK Polonia II Warszawa 107:48 (34:10, 26:7, 27:12, 20:19)

Punkty dla Lidera: Maja Stachura 20, Katarzyna Agnieszczak 16, Klaudia Babecka 14, Daria Doga 14, Kamila Petryka 9, Katarzyna Miłobędzka 8, Natalia Prasol 8, Anna Mierzejewska 7, Anna Karasek 6, Katarzyna Dąbrowska 3, Agata Imiołek 2.