Czwarte ligowe zwycięstwo

W siódmej kolejce „żółto-czerwono-niebieskie” okazały się lepsze od zespołu MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski. Spotkanie nie dostarczyło kibicom w Sokołowie wielu emocji. Już w pierwszej kwarcie Liderki wypracowały sobie przewagę, która pozwoliła im kontrolować przebieg spotkania w kolejnych minutach. MPKK-Lider 52:66.

W Pruszkowie szybko postanowiono zamknąć rozczarowujący rozdział pt. „Politechnika Gdańska” przywożąc z następnego, wyjazdowego, spotkania dwa punkty. Przeciwnikiem Lidera był zespół MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski, który do niedzieli mógł pochwalić się bilansem czterech zwycięstw oraz dwóch porażek , a przed rozpoczęciem weekendowej serii gier zajmował drugie miejsce w tabeli. W porównaniu do zeszłego sezonu jego kadra została wzmocniona kilkoma uznanymi zawodniczkami. Do drużyny ze wschodu województwa mazowieckiego dołączyły m.in.: Agata ChaliburdaIwona Winnicka, czy Marta Mistygacz. Klub z Sokołowa Podlaskiego okazał się także lepszy w wyścigu po Agatę Ostrowską, która w pierwszej połowie bieżącego roku reprezentowała barwy naszego klubu.

Ci, którzy oczekiwali wyrównanego pojedynku w Sokołowie musieli obejść się smakiem. Po kilku minutach wyrównanej gry rytm w meczu zaczęły nadawać Liderki. Pruszkowianki skorzystały ze słabej dyspozycji rywalek w ataku i zbudowały sobie bezpieczną przewagę. Do drugiej odsłony przystępowaliśmy z dziesięciopunktową zaliczką. Jej początek był bardzo podobny do poprzedniej partii. Tym razem wynik dla miejscowych otworzyła Ewelina Jackowska, ale to koszykarki z Pruszkowa częściej mogły cieszyć się z kolejnych zdobyczy punktowych. Przez sześć minut gry nasza przewaga nad rywalem wzrosła o kolejne pięć punktów. W końcówce miejscowe zdołały zmniejszyć swoje straty do jedenastu punktów, ale trafienie z dystansu Moniki Bieniek tuż przed końcem kwarty nieco ostudziło zapał koszykarek MPKK. Do przerwy prowadziliśmy 24:38.

Po wznowieniu gry w trzeciej kwarcie gra nadal układała się po myśli naszego zespołu. Do czwartej minuty pruszkowianki prezentowały niemal 100% skuteczność rzutów z gry. Dzięki temu w niedługim czasie przewaga pruszkowianek osiągnęła rekordowe 21 punktów. Potem jednak nasza gra się posypała, a w tym czasie swoją niepowtarzalną szansę wyczuły koszykarki MPKK. Przez kolejne 120 sekund nasz zespół nie oddał ani jednego rzutu w stronę kosza, a trafienia Marty Mistygacz, Iwony Winnickiej oraz ex-Liderki Agaty Ostrowskiej zmniejszyły o połowę przewagę pruszkowianek. Serię gospodarzy przerwała Olivia Szumełda-Krzycka, ale to punkty naszych podkoszowych, Moniki Bieniek oraz Katarzyny Szyller, ostatecznie odsunęły zagrożenie ze strony przeciwniczek.  Trzecia kwarta dużo kosztowała obie drużyny, co odbiło się wyniku ostatniej części spotkania. Minimalnie lepsze okazały się w niej koszykarki z Sokołowa Podlaskiego, które wygrały ją 6:5, jednak nie miało to wpływu na nasze końcowe zwycięstwo. Ostatecznie Panattoni Europe Lider Pruszków zwyciężył w Sokołowie Podlaskim z MPKK Sokołów 52:66.

Już jutro (środa) zaległy mecz czwartej kolejki, w której Panattoni Europe Lider Pruszków zmierzy się w Łomiankach z SMS PZKosz (hala ICDS w Łomiankach ul. Stanisława Staszica 2, godz. 17:00), natomiast w sobotę ligowa rywalizacja pomiędzy Pruszkowem, a Łomiankami przeniesie się do hali ZNICZ, gdzie będziemy podejmować drugi zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZKosz (godz. 18:00).

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski  52 : 66  Panattoni Europe Lider Pruszków
(5:15, 19:23, 22:23, 6:5)

Sokołów: Ewelina Jackowska 15, Marta Mistygacz 10 (12zb.), Agata Ostrowska 9, Magdalena Szkop 6, Katarzyna Zieniewska 6, Agata Chaliburda 4, Iwona Winnicka 2, Maja Haponik 0, Aleksandra Iwaniuk 0, Marta Tomczuk 0

LIDER: Olivia Szumełda-Krzycka 21, Magdalena Wojdalska 12, Marzena Marciniak 9, Monika Bieniek 7, Katarzyna Szyller 7, Katarzyna Sobczyńska 6, Alicja Minczewska 3, Kinga Piędel 1

Następny mecz

MON-POL Płock Mon-Pol Płock

:

Panattoni Europe Lider Pruszków
1LK <> IX kolejka 25 listopada 2017 godz.: 13:00 Hala: , hala sportowa ZS1, ul.Piaska 5, Płock