Demolka na inaugurację

Już dawno nie byliśmy w Pruszkowie świadkami tak udanego rozpoczęcia sezonu w wykonaniu naszego Lidera. W niedzielę „żółto-czerwono-niebieskie” podejmowały przed własną publicznością zespół KS Basket 25 II Bydgoszcz. Przyjezdne tylko w początkowych minutach były w stanie dotrzymać kroku pruszkowiankom, ale później ich gra po obu stronach boiska załamała się. Po bardzo jednostronnym pojedynku górą były Liderki, które rozgromiły KS Basket aż 106:45.

Wynik spotkania otworzyła, zdobywając pierwsze dwa punkty w tym sezonie, Marzena Marciniak. Odpowiedź gości przyszła niedługo, a po rzutach osobistych Delfiny Misiuny goście objęli jedyne tego dnia jednopunktowe prowadzenie 2:3. W kolejnych akcjach punktowały Olivia Szumełda-Krzycka oraz Katarzyna Sobczyńska. Bydgoszczanki było stać jeszcze na odpowiedź za trzy pkt, dzięki czemu zmniejszyły stratę do czterech oczek, ale była to ich ostatnia zdobycz w tej kwarcie. W kolejnych akcjach do kosza trafiały już tylko pruszkowianki, dzięki czemu na przerwę po pierwszej partii schodziły z 12-punktową przewagą (20:8). W drugiej części rywalki próbowały zapomnieć o nieudanym starcie i początek wyglądał w miarę wyrównanie. Przez trzy minuty utrzymywała się różnica, którą uzyskaliśmy w poprzedniej kwarcie. Później pruszkowski zespół ponownie przycisnął, skutecznie studząc zapał przyjezdnych. Przeciwniczki same sobie również nie pomagały, popełniając w tej kwarcie 10 strat. Napędzało to kolejne ataki Lidera, który do końca tej odsłony powiększył swoje prowadzenie o kolejne 19 punktów (53:22). Przerwa i zmiana stron nie przyniosła zmian w obrazie tego meczu. Lider w dalszym ciągu karał obronę rywali zdobywając punkty z łatwych pozycji, a prym wiodły w tym Marzena Marciniak oraz Olivia Szumełda-Krzycka. W czwartej kwarcie tempo po naszej stronie nieco zmalało, co nie przeszkodziło pruszkowiankom ostatecznie osiągnąć bariery stu punktów w meczu, a dokonała tego Małogrzata Kniefel trafiając na 101:45. Później do kosza trafiały jeszcze Weronika Dąbrowska oraz Katarzyna Szyller, która ustaliła końcowy rezultat – 106:45. Wynik tego pojedynku jest najwyższym ligowym zwycięstwem Lidera od grudnia 2014 roku (vs. SKK Polonia II Warszawa 107:48), natomiast ostatni raz na hali przy ul. Bohaterów Warszawy 4 pruszkowianki osiągnęły barierę stu punktów w lidze… 3 lutego 2008 roku pokonując w meczu I Ligi Mag-Rys Zgierz 112:27.

Panattoni Europe Lider Pruszków – KS Basket 25 II Bydgoszcz 106:45 (20:8,33:14,28:8,25:15)

Najwięcej punktów dla Lidera zdobyły: Olivia Szumełda – Krzycka 26, Alicja Minczewska 12, Katarzyna Szyller 12 (10 zb.), Magdalena Wojdalska 12, Kinga Piędel 11, Katarzyna Sobczyńska 9, Marzena Marciniak 8, Weronika Dąbrowska 6, Małgorzata Kniefel 6, Monika Bieniek 4.

KS Basket 25: Paulina Kuczyńska 12, Sylwia Bujniak 8, Katarzyna Kocaj 7, Paulina Niedziółka 7, Delfina Misiuna 4, Weronika Dygul 3, Oliwia Blachowska 2, Dorota Rybczyńska 2, Emilia Jóźwicka 0, Zuzanna Piwkowska 0, Martyna Sobieszczyk 0.

Następny mecz

MON-POL Płock Mon-Pol Płock

:

Panattoni Europe Lider Pruszków
1LK <> IX kolejka 25 listopada 2017 godz.: 13:00 Hala: , hala sportowa ZS1, ul.Piaska 5, Płock