Derbowe zwycięstwo na zakończenie roku

W ostatnim ligowym meczu 2017 roku, rozgrywanym w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, Liderki pokonały drużynę Uniwersytetu Warszawskiego 73:53. Dla pruszkowskiego zespołu było to szóste zwycięstwo z rzędu w obecnych rozgrywkach.

Początek spotkania układał się bardziej pod życzenie przyjezdnych, które otworzyły mecz dwiema celnymi trójkami. Pruszkowianki nawiązały kontakt po czterech minutach doprowadzając do remisu, a po celnym rzucie z dystansu Magdaleny Wojdalskiej objęły prowadzenie. Taki stan utrzymał się jednak tylko kilkanaście sekund. W kolejnej akcji warszawianki odzyskały przewagę, która utrzymywała się po ich stronie do siódmej minuty meczu. W końcówce sześć z ośmiu punktów dla drużyny z Pruszkowa zdobyła Agata Szczepanik i z taką właśnie przewagą zakończyła się pierwsza kwarta (23:17). Po wznowieniu w drugiej części wynik spotkania otworzyły pruszkowianki, ale przez kolejne kilka minut lepiej akcje kończyły przyjezdne. W połowie kwarty, za sprawą trafienia Izabelli Tkacz, znów przez chwilę lepsze były warszawskie akademiczki. Odpowiedź rozkręcającym się akademiczkom dała Alicja Minczewska, która trafiła zza łuku na 28:27. W drugiej połowie tej części punktowały już głównie Liderki. Jedyna punktowa odpowiedź Mileny Krzyżaniak nie pozwoliła utrzymać kontaktu z pruszkowiankami, które na długą przerwę schodziły z zapasem dziewięciu punktów – 39:30. Po przerwie mecz przyniósł już o wiele mniej emocji. Drużyna gości rozpoczęła co prawda od zmniejszenia różnicy punktowej do pięciu oczek, ale „żółto-czerwono-niebieskie” kontrolowały wynik i z nawiązką odbudowały początkową przewagę w kolejnych minutach. Po przerwie stołeczny zespół zaczął coraz bardziej odstawać. Zawodniczki grające pierwsze skrzypce nie mogły tego dnia liczyć na wsparcie zmienniczek. Pierwsze i ostatnie w tym dniu punkty dla gości „z ławki” padły dopiero na minutę przed końcem meczu, a ich autorką była Ida Wiśniewska. Mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem Panattoni Europe Lidera Pruszków 73:53.

Dzięki wygranej Liderki utrzymały punkt straty do prowadzącej w tabeli drużyny Politechniki Gdańskiej. Więcej działo się za naszymi plecami. Po niespodziewanej porażce w Sokołowie Podlaskim, trzecia drużyna w tabeli, AZS Uniwersytet Gdański, traci do pruszkowianek już dwa punkty. Oczko mniej od AZS UG posiada natomiast Mon-Pol Płock, który ma jednak rozegrane jedno spotkanie mniej od wyprzedzających ich rywali.

Panattoni Europe Lider Pruszków 73 : 53 AZS Uniwersytet Warszawski
(23:17,16:13,20:15,14:8)

LIDER: Olivia Szumełda-Krzycka 15, Alicja Minczewska 12, Agata Szczepanik 12, Marzena Marciniak 8, Monika Bieniek 6, Magdalena Wojdalska 6, Kinga Piędel 5, Katarzyna Szyller 5, Katarzyna Sobczyńska 4, Weronika Dąbrowska 0

AZS: Milena Krzyżaniak 18, Izabella Tkacz 13, Anna Pawłowska 12, Pola Dmochewicz 6 (10zb.), Agnieszka Spangenberg 2, Ida Wiśniewska 2, Katarzyna Chodkowska 0, Agata Opolska 0, Gabriela Piech 0, Aleksandra Pląsek 0, Wiktoria Skuzińska 0, Klaudia Stasiak 0

Następny mecz

PTS Lider Pruszków Panattoni Europe Lider Pruszków

:

Politechnika Gdańska Politechnika Gdańska
FINAŁ 1LK - 2 mecz 28 kwietnia 2018 godz. 18:00 hala >>ZNICZ<< ul. Bohaterów Warszawy 4 Pruszków