Inauguracja tuż tuż

Już tylko kilkadziesiąt godzin pozostało do rozpoczęcia inauguracyjnej kolejki 1 Ligi Kobiet w sezonie 2017/2018. W weekend 22 drużyny rozpoczną walkę o awans do Basket Ligi Kobiet. W grupie A wszystkie spotkania zostaną rozegrane w niedzielę, 1 października. Tego dnia nasze Liderki będą podejmować przed własną publicznością ekipę KS Basket 25 II Bydgoszcz. Początek meczu w hali ZNICZ o godzinie 17:00.

Nasi pierwsi przeciwnicy w tym sezonie wracają, po roku nieobecności, na zaplecze ekstraklasy. Przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu Bydgoszcz początkowo miała mieć dwóch przedstawicieli na tym szczeblu rozgrywkowym, ale tuż przed rozpoczęciem sezonu drużyna rezerw Artego została wycofana. Te zawodniczki, które nie mogły liczyć na występy w pierwszym zespole trafiły w większości do drugiej ligi, gdzie w barwach XX LO MS Bydgoszcz dotarły do finału o awans do 1 Ligi Kobiet, krzyżując po drodze szyki kilku innym ekipom aspirującym do gry w pierwszej lidze. W drużynie z województwa kujawsko-pomorskiego najlepiej prezentowały się: Klaudia Niedźwiedzka (18 lat, silna skrzydłowa; przeciętnie 20 pkt/mecz, 8 zb/mecz), Paulina Kuczyńska (20 lat, niska skrzydłowa; 12.3 pkt/mecz), Katarzyna Kocaj (19 lat, środkowa; 9.5 pkt/mecz, 11.7 zb/mecz), Paulina Niedziółka (19 lat, rzucająca; 8.7 pkt/mecz). W Pruszkowie możemy spodziewać się wszystkich z wyjątkiem tej pierwszej, bowiem Klaudia Niedźwiedzka związała się z aktualnym vice-mistrzem Polski – Wisłą CanPack Kraków. Najwięcej uwagi spośród nich powinna skupiać jednak 21-letnia Sylwia Bujniak, która może pochwalić się największym doświadczeniem zdobytym w ekstraklasie. W poprzednim sezonie w barwach Cosinus Widzewa Łódź zagrała w 22 spotkaniach, zdobywając przeciętnie 6.3 pkt i 2.3 asysty. Podobnie jak w poprzednich latach zawodniczka, oprócz występów w Basket Lidze Kobiet, będzie brać udział także w rozgrywkach pierwszoligowych.

Panattoni Europe Lider Pruszków – KS Basket 25 II Bydgoszcz, 01.10.2017, hala ZNICZ, godz. 17:00

Następny mecz

     
MON-POL Płock Mon-Pol Płock

:

PTS Lider Pruszków Panattoni Europe Lider Pruszków
1 Liga Kobiet - XII kolejka 15 grudnia 2018 godz. 17:00 hala Zespołu Szkół nr 1 ul. Piaska 5, Płock

Sponsor tytularny

Panattoni Europe

Sponsorzy główni

Pruszków
American Club Nice Blachy Pruszynski

Sponsorzy

Probis Galon

Partnerzy

Komartrans Opcja.pl Stelman CKiS Pruszków Medica-Med Pruszków KOSMEPOL - Fabryka LOREAL

Patronat medialny

WPR24.pl / WPR media Głos Pruszkowa gpr24.pl
koszykowkakobiet.pl Telkab POPradio Basket Kobiet
Materiały opublikowane w tym serwisie chronione są prawem autorskim. Wykorzystywanie ich w całości lub w części, bez wiedzy i zgody KLUBU jest zabronione.
Copyright ©2018 LIDER Pruszków | Polityka prywatności
Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Przeczytaj więcej o ciasteczkach oraz zapoznaj się z polityką prywatności.