Kolejna porażka Lidera

W meczu szóstej kolejki pierwszej ligi koszykarki pruszkowskiego Lidera rywalizowały z AZS-em UG Gdańsk. Pruszkowianki jechały do Gdańska z wiarą na przełamanie w starciu z rywalem, który był w ich zasięgu. Swoją szansę na sukces przekreśliły w trzeciej kwarcie, przegrywając w niej 30:18.

Na pierwsze punkty dla zespołu z Pruszkowa było trzeba czekać cztery minuty. Ich autorką była Katarzyna Agnieszczak, która celnym rzutem zza linii 6.75 m wyprowadziła nas na prowadzenie. W kolejnych akcjach przewaga Lidera rosła i na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej odsłony prowadziliśmy w Gdańsku 11:3. Trener akademiczek z Gdańska – Włodzimierz Augustynowicz – widząc kłopoty swoich podopiecznych poprosił o czas dla swojej ekipy. Po przerwie miejscowe szybko przystąpiły do odrabiania strat. Zniwelowanie przewagi Liderek nie zajęło im dużo czasu. Już po minucie od wznowienia gry z naszej przewagi pozostał zaledwie punkt. Pruszkowianki w ostatnich 120 sekundach nie mogły w żaden sposób odpowiedzieć rywalkom. W ostatniej akcji pierwszej kwarty dwa punkty dla AZS-u zdobyła Andżelika Kuras, ustalając tym samym jej wynik na 12:11 dla Uniwersytetu Gdańskiego. Druga kwarta toczyła się początkowo punkt za punkt. W połowie kwarty nasz zespół objął ponownie prowadzenie, lecz i tym razem radość wynikająca nie trwała długo. Nieskuteczność rzutowa oraz straty po naszej stronie doprowadziły do tego, że zespół gospodarzy doprowadził wkrótce do remisu, a na 10 sekund przed końcem pierwszej połowy znów wyszedł na prowadzenie. Po dwóch kwartach na tablicy widniał wynik 27:25.

Jolanta Nowocin

Przysłowiowym gwoździem do trumny okazała się dla nas trzecia kwarta. Początek nie wyglądał niepokojąco. Wprawdzie w  pierwszych akcjach utrzymywała się czteropunktowa przewaga gospodarzy, jednak w tamtym momencie nie wydawało się to poważnym problemem. Kryzys w naszym zespole zaczął się pogłębiać od trzeciej minuty. Dodatkowo, niemal przez całą drugą połowę, zagrożona piątym przewinieniem była Anna Dąbek. Różnica pomiędzy zespołami gwałtownie rosła i po kolejnych pięciu minutach wynosiła już 21 punktów. Liderki starały się jeszcze wrócić do gry, czego efektem było odrobienie 7 oczek, lecz prowadzenie miejscowych nadal było wyraźne. Przed ostatnią kwartą gdańszczanki prowadziły 57:43. W ostatniej kwarcie niestety nie doczekaliśmy się cudów. Koszykarki AZS-u myślały już tylko o doprowadzeniu korzystnego wyniku do końca spotkania, a  Liderkom zabrakło atutów by odwrócić losy tego meczu. Mecz zakończył się zwycięstwem ekipy AZS UG Gdańsk 74:58.

AZS Uniwersytet Gdański  74 : 58  LIDER (12:11, 15:14, 30:18, 17:15)

AZS UG Gdańsk: Jastina Kosalewicz 15, Karolina Formella 13, Karina Różyńska 11, Żaneta Szczęśniak 11, Kinga Bączek 9, Angelika Kuras 8, Marta Cieślicka 5, Paulina Kuras 2, Monika Tomkiewicz 0, Anna Ussorowska 0

LIDER: Anna Dąbek 16, Klaudia Babecka 12, Jolanta Nowocin 9, Aleksandra Mysińska 8, Agata Pacuszka 7, Katarzyna Agnieszczak 4, Daria Doga 2, Kamila Petryka 0, Zuzanna Wrzesień 0