Lider drugi w Memoriale im. Andrzeja Nowakowskiego

W dniach 15-17 września odbył się w Aleksandrowie Łódzkim 5. Memoriał im. Andrzeja Nowakowskiego. Tak jak rok temu wśród jego uczestników znalazł się również nasz zespół. Przez weekend Liderki rozegrały cztery spotkania, z czego trzy z nich okazały się zwycięskie. Jedyną porażkę pruszkowianki odniosły ostatniego dnia w starciu z Pomarańczarnią MUKS Poznań, ale to ta jedyna zaważyła o końcowym miejscu Lidera w memoriale.

Meczem otwierającym rywalizację wśród seniorek był nasz pojedynek z zespołem gospodarzy – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Koszykarki z Aleksandrowa chciały pokazać się przed własną publicznością z jak najlepszej strony i długo utrzymywały się na nieznacznym prowadzeniu. Liderki odwróciły rolę po przerwie. Zbudowały około 10-punktową przewagę, jednak kolejny zryw w ataku miejscowych zadecydował, że emocji nie brakowało do ostatnich sekund. Więcej zimnej krwi zachowały koszykarki Lidera i odniosły zwycięstwo 61:64.

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – Panattoni Europe Lider Pruszków 61:64 (13:10,17:18,11:21,20:25)

Punkty dla Lidera zdobywały: Marzena Marciniak 11, Katarzyna Sobczyńska 10, Katarzyna Szyller 10, Olivia Szumełda-Krzycka 8, Kinga Piędel 7, Monika Bieniek 6, Weronika Dąbrowska 4, Małgorzata Kniefel 4, Cristina Garcia Gonzalez 2, Alicja Minczewska 2, Magdalena Wojdalska 0

Pierwszym sobotnim przeciwnikiem „żółto-czerwono-niebieskich” był nasz znajomy z ligi – Mon-Pol Płock. Przebudowany zespół rywali wysoko zawiesił poprzeczkę i pokazał, że w nadchodzącym sezonie może być bardziej wymagającym rywalem dla Lidera. Udowodnił to ich pierwszy mecz w tym sezonie w Aleksandrowie. Długo utrzymywała się wyrównana walka pomiędzy dwoma ekipami. Rywalizacja pozostawała nierozstrzygnięta do ostatnich sekund i pomimo posiadania piłki w ostatniej akcji pruszkowiankom nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę w regulaminowym czasie. W jedynej dogrywce tego turnieju lepsze okazały się pruszkowianki wygrywając ją 10:3, a cały mecz 76:69.

Panattoni Europe Lider Pruszków – Mon-Pol Płock 76:69 (15:17,24:18,15:16,12:15, d.10:3)

Lider: Olivia Szumełda-Krzycka 26, Monika Bieniek 13, Alicja Minczewska 13, Kinga Piędel 9, Marzena Marciniak 7, Magdalena Wojdalska 4, Weronika Dąbrowska 2, Katarzyna Szyller 2, Cristina Garcia Gonzalez 0, Katarzyna Sobczyńska 0

Największą niewiadomą było to jak nasz zespół wypadnie w popołudniowym starciu z ekipą litewskiego Ukmergės Vilkmergė. Wbrew temu co pisaliśmy w zapowiedzi przed rozpoczęciem memoriału, w składzie litewskiego zespołu znalazła się amerykańska rzucająca z poprzedniego sezonu – Olivia Brown. Pruszkowianki bez kompleksów rozpoczęły od prowadzenia w pierwszej kwarcie, jednak w drugiej odsłonie nasze koszykarki oddały inicjatywę, co pozwoliło przeciwniczkom zejść na przerwę ze skromną przewagą. Kluczową była trzecia część spotkania, którą wygraliśmy 11:26. W zespole gości zaczęło dawać o sobie zmęczenie, co przy dziewięcioosobowej kadrze stawało się coraz bardziej dokuczliwym problemem. Ostatecznie wygraliśmy 64:71 i udało nam się zachować do niedzieli status jedynej niepokonanej drużyny w memoriale.

Ukmergės Vilkmergė – Panattoni Europe Lider Pruszków 64:71 (14:21,23:15,11:26,16:9)

Lider: Alicja Minczewska 17, Kinga Piedel 13, Magdalena Wojdalska 12, Marzena Marciniak 10, Katarzyna Sobczyńska 7, Weronika Dąbrowska 4, Katarzyna Szyller 4, Cristina Garcia Gonzalez 2, Monika Bieniek 2, Małgorzata Kniefel 0, Małgorzata Murza 0

Ostatniego dnia memoriału przyszło nam zmierzyć się z Pomarańczarnią MUKS Poznań. Wyniki pozostałych spotkań ułożyły się w tak, że nasz pojedynek miał zadecydować o końcowej kolejności na pierwszych dwóch miejscach w turnieju. Liderki rozpoczęły od szybkiego prowadzenia 1:9, ale z czasem to przeciwniczki zaczęły przejmować kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Koszykarki MUKS-u kontrolowały przebieg meczu, a ich przewaga w pewnym momencie osiągnęła już blisko 15 punktów. W czwartej kwarcie Liderki zerwały się jeszcze do ataku i w ostatniej minucie złapały kontakt z rywalkami, jednak zabrakło jednego posiadania piłki by móc liczyć na remis.

Pomarańczarnia MUKS Poznań – Panattoni Europe Lider Pruszków 68:65 (22:14,15:17,22:18,9:16)

Lider: Katarzyna Sobczyńska 12, Olivia Szumełda-Krzycka 11, Marzena Marciniak 11, Weronika Dąbrowska 9, Alicja Minczewska 9, Kinga Piędel 6, Katarzyna Szyller 5, Monika Bieniek 1, Magdalena Wojdalska 1

Lider zakończył turniejowe zmagania w Aleksandrowie Łódzkim na 2. miejscu

Klasyfikacja końcowa V Memoriału im. Andrzeja Nowakowskiego:

1. Pomarańczarnia MUKS Poznań (3-1)
  2. Panattoni Europe Lider Pruszków (3-1)
  3. Ukmergės Vilkmergė (2-2)
  4. UKS Basket SMS Aleksandrów Łdz. (1-3)

• Gaile Kudzmaityte (Ukmergės)
  • Martyna Leszczyńska, Marta Wieczyńska (Basket)

Panattoni Europe Lider Pruszków
1LK <> IX kolejka 25 listopada 2017 godz.: 13:00 Hala: , hala sportowa ZS1, ul.Piaska 5, Płock