LIDER lepszy od Sokołowa

Koszykarki Panattoni Europe Lidera Pruszków pokonały przed własną publicznością MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 73:48. Spotkanie upływało pod znakiem dominacji pruszkowianek, które już po 10 minutach meczu wypracowały sobie dziesięciopunktową przewagę.

W piątek Liderki udanie rozpoczęły mecz prezentując w pierwszej odsłonie skuteczny atak (52% z gry w pierwszej kwarcie), jak i dominację w strefach podkoszowych (16-6 w zbiórkach). Naszym koszykarkom wystarczyła dokładnie minuta, by od stanu 3:3 doprowadzić do wyniku 11:3. Naszą serię przerwała trafieniem z półdystansu Martyna Stasiuk, ale „żółto-czerwono-niebieskie” nie zadowalały się tym prowadzeniem. W kolejnych akcjach trafiały Alicja Minczewska oraz Olivia Szumełda-Krzycka. Na dwie minuty przed końcem kwarty nasza przewaga dwukrotnie otarła się już o granicę dwudziestu punktów, jednak w końcowych sekundach rywalki zdołały zmniejszyć dystans do pruszkowianek. Po pierwszej części traciły do Lidera czternaście oczek (25:11).

W drugiej kwarcie nieznaczne zwycięstwo zanotowały koszykarki z Sokołowa. Zaczęło się od naszej serii niecelnych rzutów, którą starała się wykorzystać w przeciwnej drużynie Iwona Winnicka. Dzięki niej strata Sokołowa do pruszkowianek spadła poniżej dziesięciu punktów. Kapitan drużyny z Sokołowa nie doczekała się jednak wsparcia reszty drużyny i na tym pierwszy zryw przyjezdnych zakończył się. Niedługo potem do kosza dwukrotnie trafiła Minczewska odbudowując w ten sposób przewagę w początku kwarty. W końcówce kwarty przyjezdnym raz jeszcze udało się zejść do dziewięciu punktów straty. W ostatnich sekundach celną trójką popisała się jednak Kinga Piędel i dzięki niej Lider na przerwę schodził z zapasem 12 punktów.

Wynik po przerwie otworzyły dwa trafienia naszej środkowej, Katarzyny Szyller. W odpowiedzi na nasze punkty trafiła Agata Chaliburda, a kilkadziesiąt sekund później swoją jedyną w tym meczu zdobycz zapisała była zawodniczka Lidera – Agata Ostrowska. Przeciwniczki na kolejne trafienia z gry musiały czekać blisko cztery minuty. Liderki wykorzystywały w tym czasie bezradność przeciwnej drużyny powiększając prowadzenie do 20 oczek (51:31).

Ostatnia kwarta piątkowego pojedynku nie wpłynęła znacząco na wynik. Warto jednak odnotować pierwsze punkty wracającej po kontuzji Marzeny Marciniak. W piątek skrzydłowa spędziła na boisku łącznie 10 minut. W tym czasie zebrała na swoim koncie dwa punkty, dwie zbiórki oraz asystę.

Mecz Panattoni Europe Lidera Pruszków z MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski zakończył wynikiem 73:48.

Panattoni Europe Lider Pruszków 73 : 48 MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski
(25:11, 12:14, 22:10, 14:13)

LIDER: Alicja Minczewska 16, Kinga Piędel 14, Olivia Szumełda-Krzycka 11, Katarzyna Szyller 11 (12zb.), Katarzyna Sobczyńska 8, Weronika Dąbrowska 4, Magdalena Wojdalska 4, Monika Bieniek 3 (11zb.), Marzena Marciniak 2

Sokołów: Martyna Stasiuk 13, Iwona Winnicka 9, Maja Haponik 6, Agata Chaliburda 4, Ewelina Jackowska 4, Magdalena Szkop 4, Agata Ostrowska 3, Magdalena Pingwara 3, Aleksandra Iwaniuk 2, Marta Tomczuk 0, Karolina Zieniewska 0