LIDER niepokonany w turnieju półfinałowym

Dość nietypowo wyglądała dzisiaj tablica wyników, bowiem gospodarzem dzisiejszego meczu był zespół UKS Basket Miastko. Nie miało to oczywiście większego znaczenia w kontekście wyniku, ponieważ spotkanie najlepszej i najsłabszej drużyny tego turnieju już przed pierwszym gwizdkiem wskazywało faworyta tej potyczki. Nasze LIDERki nie sprawiły zawodu swoim Kibicom i chociaż nie udało się przekroczyć bariery stu punktów, to wysoko pokonały drużynę z Miastka 40:98. Od samego początku mecz toczył się pod dyktando naszego LIDERa, wysokie prowadzenie po I kwarcie (8:27) ustawiło przebieg spotkania, a miastczanki ani przez chwilę nie zagroziły szybko powiększającym przewagę LIDERkom. Wysokie prowadzenie sprawiło, ze trener Jacek Rybczyński dał pograć naszym juniorkom Kamili Dylickiej i Magdalenie Dżbik. Najskuteczniejszą zawodniczką na parkiecie była nasza kapitan – Klaudia Babecka, która w tym meczu zdobyła 22 punkty sześciokrotnie trafiając za 3. Double – double uzyskała Agata Pacuszka (12 punktów i 12 zbiórek) oraz Daria Doga (11 punktów i 14 zbiórek). Wynik dzisiejszego meczu nie był także istotny w kontekście ostatecznej potyczki o I ligę. Awans do turnieju finałowego nasze LIDERki wywalczyły już po dwóch  meczach turnieju pokonując najpierw KU AZS UŚ Katowice 72:68, a później rezerwy pierwszoligowego MUKSu Poznań 60:34.

LIDER Pruszków

Kamila Dylicka, Katarzyna Dąbrowska, Maja Stachura, Jolanta Nowocin, Katarzyna Agnieszczak, Magdalena Dżbik, Anna Karasek, Daria Doga, Katarzyna Miłobędzka, Kamila Petryka, Klaudia Babecka, Agata Pacuszka, Agata Bobrowska i trener Jacek Rybczyński

Oprócz naszych LIDERek w turnieju finałowym, który zostanie rozegrany w dniach 17-19 kwietnia zagra KU AZS UŚ Katowice, który, po bardzo emocjonującym i trzymającym w napięciu do samego końca meczu pokonał dzisiaj MUKS Poznań 66:64.
W drugim półfinale rozgrywanym w Lesznie awans do turnieju finałowego wywalczyły drużyny TK Alles Głowno oraz xDeamon Tęcza Leszno.

Gdzie zostanie rozegrany finał dowiemy się po 8 kwietnia…

 

UKS Basket Miastko 40:98 PTS LIDER Pruszków
(8:27, 13:22, 12:23, 7:26)

Miastko: Monika Machnikowska 15, Kinga Razik 8, Katarzyna Klimowska 6, Luiza Staciwa 5, Magdalena Juraszczyk 2, Aleksandra Sobajtis 2, Patrycja Wolska 2, Magdalena Kiljan 0, Izabela Perhon 1
LIDER: Klaudia Babecka 22, Katarzyna Agnieszczak 19, Agata Bobrowska 13, Jolanta Nowocin 12, Agata Pacuszka 12 , Daria Doga 11, Magdalena Dżbik 4, Kamila Petryka 3, Katarzyna Miłobędzka 2, Kamila Dylicka 0

Lider Pruszków

Wicemistrz 1 Ligi Koszykówki Kobiet
sezon 2018/2019

Materiały opublikowane w tym serwisie chronione są prawem autorskim. Wykorzystywanie ich w całości lub w części, bez wiedzy i zgody KLUBU jest zabronione.
Copyright ©2019 LIDER Pruszków | Polityka prywatności
Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Przeczytaj więcej o ciasteczkach oraz zapoznaj się z polityką prywatności.