Lider przegrał pierwszy mecz ćwierćfinałów

Zespół Lidera odniósł swoją pierwszą porażkę w tegorocznej fazie playoff. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym ulegliśmy Pomarańczarni MUKS Poznań 77:58. Teraz rywalizacja przenosi się do pruszkowskiej hali Znicz, gdzie nasz zespół powalczy o zwycięstwo i przedłużenie tej rywalizacji do środy. Początek meczu jutro (sobota) o godzinie 18.

Początek dosyć ostrożny z obu stron. Gospodarze już po pierwszej swojej akcji cieszyli się z trzypunktowego trafienia Katarzyny Bednarczyk, ale w następnych 90 sekundach skuteczniejsze były zawodniczki Lidera i to one objęły prowadzenie 3:5. Lider szybko musiał oddać prowadzenie, lecz przewaga poznańskiego zespołu była nieznaczna. Nieciekawie zaczęło się robić dopiero w drugiej połowie pierwszej części. Poznanianki do swojej ofensywy zaczęły dokładać dobrą obronę zmuszając nasz zespół do błędów. Błyskawicznie przekładało się to na ich dorobek punktowy i tym sposobem w końcówce ich przewaga wzrosła do dwunastu oczek. Po wznowieniu w drugiej części do ataku przeszły pruszkowianki. Punkty Moniki Bieniek, Marzeny Marciniak oraz najskuteczniejszej w tym dniu Agaty Ostrowskiej dały nadzieję pruszkowskim kibicom na odwrócenie losów spotkania. Po dwóch minutach gry przewaga MUKSu znów zmalała poniżej 10 oczek, ale zaraz potem znów dała o sobie znać Bednarczyk, która nie zawiodła poznańskich fanów trafiając zza linii 6,75 m. W ciągu kolejnych minut przewaga naszych przeciwników ponownie przekroczyła granicę 10 punktów i ostatecznie stanęła na piętnastu na koniec drugiej kwarty. Było 46:31 dla gospodarzy.

Pierwsze minuty po wznowieniu były wyrównane. Walka punkt za punkt toczyła się do stanu 52:40. Teraz to Liderki zmuszały swoje rywalki do popełniania błędów. Ciężar odpowiedzialności za zdobywanie punktów wzięły na siebie Agata Ostrowska wraz z Marzeną Marciniak. Ich wspólna seria 0:11 doprowadziła do tego, że na dwie i pół minuty przed końcem Lider przegrywał tylko 51:52 i przeciwnik był już na wyciągnięcie ręki. W kluczowym momencie w końcu przebudził się zespół z Poznania. Po trafieniu Martyny Polichy gospodarze odskoczyli na trzy oczka. W ostatnich akcjach, już bez Katarzyny Szyller w składzie (5 fauli na koncie) Liderki próbowały trzymać się blisko rywalek, ale te w końcówce odzyskały pewność siebie w ofensywie i sprawnie kończyły swoje akcje. Nasz zespół wygrał trzecią kwartę 12:21 i wciąż zachowywał szansę na wygraną. Tutaj jednak zespół z Poznania szybko udowodnił, kto tego dnia był lepszy. Nasz przestój w pierwszych pięciu minutach spowodował, że gospodarze odzyskali dwucyfrową przewagę i utrzymali ją do zakończenia spotkania.

Drugi mecz ćwierćfinałowy już w sobotę na hali ZNICZ. O godzinie 18 rozpoczniemy spotkanie, które zadecyduje o tym, czy zakończymy swoją rywalizację już w ten weekend, czy przedłużymy swoje szansę na awans do środy.

Pomarańczarnia MUKS Poznań 77 : 58 Panattoni Europe LIDER Pruszków
(24:12,22:19,12:21,19:6)

MUKS: Katarzyna Bednarczyk 19 (10zb.), Żaneta Durak 18, Anita Szemraj 16, Karolina Olszewska 8, Martyna Policha 7, Iwona Szarzyńska 4, Patrycja Klatt 3, Magdalena Kowalewska 2, Barbara Miśkiewicz 0

LIDER: Agata Ostrowska 23, Marzena Marciniak 18 (11zb.), Monika Bieniek 8, Katarzyna Szyller 4, Monika Skrzecz 3, Alicja Minczewska 2, Daria Doga 0, Agata Jamrozik 0, Anna Karasek 0, Małgorzata Murza 0, Zuzanna Wrzesień 0