Lider zagra w 1/4 play-off !!!

Zespół Panattoni Europe Lider Pruszków ponownie lepszy w starciu z Grot Mobilis Pabianice! Tym razem przeciwnicy zawiesili nam poprzeczkę zdecydowanie wyżej, co miało duży wpływ na przebieg i widowiskowość spotkania. Lider wygrał przed własną publicznością 55:52 i wywalczył w ten sposób do kolejnej rundy playoff.

Rywalizacja rozpoczęła się od punktu dla naszej drużyny, ale w kolejnych akcjach to gościom udało się wywalczyć przewagę i w połowie kwarty przegrywaliśmy 6:10. Sytuacja zaczęła się zmieniać w drugiej połowie pierwszej części. Pruszkowianki stopniowo zaczęły odrabiać straty, a po trafieniu z dystansu na trzy minuty przed końcem Lider objął prowadzenie 13:10. Lepszym finiszem wykazali się jednak goście, którzy w kulminacyjnym punkcie tej odsłony niemal bezbłędnie prezentowali się na linii rzutów osobistych i dzięki temu ostatnie dwie minuty wygrali 1:9. Pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 14:19. Początek drugiej to nasze dwa błędy 24 sekund, co wykorzystały przeciwniczki. Swoje konto punktowe otworzyła na początku Katarzyna Szymańska, która najpierw trafiła dwa rzuty wolne, a kilkadziesiąt sekund później dołożyła kolejne oczka, tym razem już z półdystansu. Po tym rzucie przewaga gości osiągnęła 9 punktów. Najwyższe prowadzenie przyjezdnych w tym meczu nie utrzymało się dłużej jak kilkanaście sekund. Swoją trzypunktową odpowiedź posłała w stronę kosza Alicja Minczewska, a w kolejnej akcji dystans jeszcze bardziej zmniejszyła Monika Bieniek. Trener Sylwia Wlaźlak musiała zatrzymać rozpędzające się pruszkowianki przerwą na żądanie dla swojej drużyny. Chwila oddechu i przekazane instrukcję pomogły wyhamować pogoń Lidera, ale pruszkowianki osiągnęły swój cel tuż przed końcem drugiej kwarty wychodząc na prowadzenie 29:28.

Po wznowieniu w drugiej połowie nasz zespół miał przynajmniej kilka okazji do tego by powiększyć swoją przewagę, ale wykorzystał tylko jeden błąd gości po którym łatwe punkty zdobyła Marzena Marciniak. W kolejnych minutach byliśmy świadkami próby sił między zespołami. Lider dwa razy próbował odskakiwać, ale w obu przypadkach goście szybko niwelowali straty. Zespoły też powoli zaczęły odczuwać kolejne przewinienia swoich czołowych zawodniczek. Jeszcze w trzeciej kwarcie za piaty faul zeszła z boiska podstawowa rozgrywająca z Pabianic – Kinga Dzierbicka, a kolejnym dwóm – Katarzynie Szymańskiej oraz Annie Kolasie – groziło to samo przy następnym faulu. Sytuacja niewiele lepiej prezentowała się w naszym zespole, gdzie wykluczeniem również były zagrożone dwie zawodniczki z pierwszej piątki… Trzecia kwarta minimalnie dla nas – wygraliśmy 13:12 i losy ewentualnego trzeciego meczu miały rozstrzygnąć się w ostatniej partii. Początkowo to drużyna z Pabianic była na fali wznoszącej. Na dodatek już w pierwszej akcji swój piąty faul popełniła Marzena Marciniak, co automatycznie zakończyło jej dalszy udział w spotkaniu. Po trzech minutach gry na tablicy zagościł remis, a wkrótce po tym goście wyszli nawet na prowadzenie dzięki bezbłędnym rzutom Magdaleny Grzelak z linii rzutów wolnych. Z prowadzenia pabianiczanki nie cieszyły się długo. W kluczowym momencie nie zadrżała dłoń Alicji Minczewskiej, której celna trójka, a w kolejnej akcji jeszcze rzut dwupunktowy sprawił, że Lider wrócił na prowadzenie – tym razem 51:48. Pruszkowianki musiały do ostatnich sekund bronić swojej przewagi i to w mocno okrojonym przez faule składzie. W końcowym rozrachunku Lider pokonał Grot Mobilis Pabianice 55:52 i dzięki temu może już myśleć o kolejnym przeciwniku w drabince. Naszym kolejnym rywalem będzie Pomarańczarnia MUKS Poznań, który w swojej grupie zajął pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, a w playoff rozprawił się w dwumeczowym pojedynku ze Ślęzą II Wrocław (79:59 u siebie, na wyjeździe 61:79).

Panattoni Europe LIDER Pruszków – Grot Mobilis Pabianice 55 : 52 (14:19,15:9,13:12,13:12)

LIDER: Agata Ostrowska 11, Alicja Minczewska 10, Monika Skrzecz 10, Monika Bieniek 8, Katarzyna Szyller 7, Marzena Marciniak 5, Zuzanna Wrzesień 4, Agata Jamrozik 0.

Pabianice: Anna Kolasa 13, Magdalena Grzelak 12 (12zb.), Joanna Twardowska 11, Kinga Dzierbicka 7, Katarzyna Szymańska 5, Justyna Rudzka 4, Patrycja Kirsz 0, Magdalena Ratajczak 0.