Lider zagra w 1/4 play-off !!!

Zespół Panattoni Europe Lider Pruszków ponownie lepszy w starciu z Grot Mobilis Pabianice! Tym razem przeciwnicy zawiesili nam poprzeczkę zdecydowanie wyżej, co miało duży wpływ na przebieg i widowiskowość spotkania. Lider wygrał przed własną publicznością 55:52 i wywalczył w ten sposób do kolejnej rundy playoff.

Rywalizacja rozpoczęła się od punktu dla naszej drużyny, ale w kolejnych akcjach to gościom udało się wywalczyć przewagę i w połowie kwarty przegrywaliśmy 6:10. Sytuacja zaczęła się zmieniać w drugiej połowie pierwszej części. Pruszkowianki stopniowo zaczęły odrabiać straty, a po trafieniu z dystansu na trzy minuty przed końcem Lider objął prowadzenie 13:10. Lepszym finiszem wykazali się jednak goście, którzy w kulminacyjnym punkcie tej odsłony niemal bezbłędnie prezentowali się na linii rzutów osobistych i dzięki temu ostatnie dwie minuty wygrali 1:9. Pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 14:19. Początek drugiej to nasze dwa błędy 24 sekund, co wykorzystały przeciwniczki. Swoje konto punktowe otworzyła na początku Katarzyna Szymańska, która najpierw trafiła dwa rzuty wolne, a kilkadziesiąt sekund później dołożyła kolejne oczka, tym razem już z półdystansu. Po tym rzucie przewaga gości osiągnęła 9 punktów. Najwyższe prowadzenie przyjezdnych w tym meczu nie utrzymało się dłużej jak kilkanaście sekund. Swoją trzypunktową odpowiedź posłała w stronę kosza Alicja Minczewska, a w kolejnej akcji dystans jeszcze bardziej zmniejszyła Monika Bieniek. Trener Sylwia Wlaźlak musiała zatrzymać rozpędzające się pruszkowianki przerwą na żądanie dla swojej drużyny. Chwila oddechu i przekazane instrukcję pomogły wyhamować pogoń Lidera, ale pruszkowianki osiągnęły swój cel tuż przed końcem drugiej kwarty wychodząc na prowadzenie 29:28.

Po wznowieniu w drugiej połowie nasz zespół miał przynajmniej kilka okazji do tego by powiększyć swoją przewagę, ale wykorzystał tylko jeden błąd gości po którym łatwe punkty zdobyła Marzena Marciniak. W kolejnych minutach byliśmy świadkami próby sił między zespołami. Lider dwa razy próbował odskakiwać, ale w obu przypadkach goście szybko niwelowali straty. Zespoły też powoli zaczęły odczuwać kolejne przewinienia swoich czołowych zawodniczek. Jeszcze w trzeciej kwarcie za piaty faul zeszła z boiska podstawowa rozgrywająca z Pabianic – Kinga Dzierbicka, a kolejnym dwóm – Katarzynie Szymańskiej oraz Annie Kolasie – groziło to samo przy następnym faulu. Sytuacja niewiele lepiej prezentowała się w naszym zespole, gdzie wykluczeniem również były zagrożone dwie zawodniczki z pierwszej piątki… Trzecia kwarta minimalnie dla nas – wygraliśmy 13:12 i losy ewentualnego trzeciego meczu miały rozstrzygnąć się w ostatniej partii. Początkowo to drużyna z Pabianic była na fali wznoszącej. Na dodatek już w pierwszej akcji swój piąty faul popełniła Marzena Marciniak, co automatycznie zakończyło jej dalszy udział w spotkaniu. Po trzech minutach gry na tablicy zagościł remis, a wkrótce po tym goście wyszli nawet na prowadzenie dzięki bezbłędnym rzutom Magdaleny Grzelak z linii rzutów wolnych. Z prowadzenia pabianiczanki nie cieszyły się długo. W kluczowym momencie nie zadrżała dłoń Alicji Minczewskiej, której celna trójka, a w kolejnej akcji jeszcze rzut dwupunktowy sprawił, że Lider wrócił na prowadzenie – tym razem 51:48. Pruszkowianki musiały do ostatnich sekund bronić swojej przewagi i to w mocno okrojonym przez faule składzie. W końcowym rozrachunku Lider pokonał Grot Mobilis Pabianice 55:52 i dzięki temu może już myśleć o kolejnym przeciwniku w drabince. Naszym kolejnym rywalem będzie Pomarańczarnia MUKS Poznań, który w swojej grupie zajął pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, a w playoff rozprawił się w dwumeczowym pojedynku ze Ślęzą II Wrocław (79:59 u siebie, na wyjeździe 61:79).

Panattoni Europe LIDER Pruszków – Grot Mobilis Pabianice 55 : 52 (14:19,15:9,13:12,13:12)

LIDER: Agata Ostrowska 11, Alicja Minczewska 10, Monika Skrzecz 10, Monika Bieniek 8, Katarzyna Szyller 7, Marzena Marciniak 5, Zuzanna Wrzesień 4, Agata Jamrozik 0.

Pabianice: Anna Kolasa 13, Magdalena Grzelak 12 (12zb.), Joanna Twardowska 11, Kinga Dzierbicka 7, Katarzyna Szymańska 5, Justyna Rudzka 4, Patrycja Kirsz 0, Magdalena Ratajczak 0.

DSC01671
DSC01686
DSC01716
DSC01715

Następny mecz

WICEMISTRZ 1LK
sezon 2017/2018

Sponsor tytularny

Panattoni Europe

Sponsorzy główni

Pruszków
American Club Nice Blachy Pruszynski

Sponsorzy

EBB Nieruchomości Probis Galon Powiat pruszkowski

Partnerzy

Komartrans Opcja.pl Stelman MZOS Pruszków Medica-Med Pruszków Labofoto Pruszków KOSMEPOL - Fabryka LOREAL Auto Service Zalewscy

Patronat medialny

WPR24.pl / WPR media Głos Pruszkowa gpr24.pl
Telkab POPradio koszykowkakobiet.pl
Materiały opublikowane w tym serwisie chronione są prawem autorskim. Wykorzystywanie ich w całości lub w części, bez wiedzy i zgody KLUBU jest zabronione.
Copyright ©2018 LIDER Pruszków
Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Tutaj dowiesz się więcej.