LIDERki awansowały do finału….

W drugim dniu turnieju półfinałowego przeciwnikiem naszego LIDERa były rezerwy pierwszoligowego MUKS-u Poznań. Oba zespoły zdobyły komplet punktów w swoich pierwszych meczach i zwycięzca dzisiejszej potyczki mógł być pewny udziału w turnieju finałowym. Po bardzo emocjonującym pojedynku status niepokonanej drużyny zachował nasz LIDER wygrywając 60:34 i bez względu na wyniki jutrzejszych spotkań zagra w kwietniu o awans do I ligi.

Zawodniczki obydwu drużyn wiedziały doskonale o co grają. Po nieco nerwowym początku – pierwsze punkty wpadły dopiero po 3 minutach – oba zespoły starały się narzucić swój styl gry i choć pierwszą kwartę wygrały LIDERki 14:12, to zaraz na początku drugiej na prowadzenie wyszedł zespół z Poznania po 3-punktowej akcji Magdaleny Manii. Przy stanie meczu 14:17 sygnał do ataku dała najskuteczniejsza w dniu dzisiejszym w naszej drużynie Maja Stachura trafiając celnie za 3 punkty doprowadzając do remisu. Od tego momentu to LIDERki zaczęły dominować na parkiecie i na przerwę schodziły już z dziewięciopunktową przewagą. O zwycięstwie zadecydowała III kwarta, którą nasze zawodniczki zagrały koncertowo aplikując rywalkom 18 punktów i tracąc zaledwie 2!!!. Poznanianki nie były w stanie podnieść się po takim ciosie i mimo dobrej gry w dzisiejszym meczu musiały uznać wyższość gospodyń turnieju. Wysokie prowadzenie sprawiło, że na parkiecie pojawiła się pruszkowska młodzież – Anna Mierzejewska i Natalia Prasol.

W ostatnim meczu półfinałów nasze LIDERki zmierzą się o godzinie 12:15 z drużyną UKS Basket Miastko, która nie wygrała żadnego z meczy i z dorobkiem 2 punktów zamyka turniejową tabelę. Drugie miejsce premiowane awansem do kwietniowego finału zajmie zwycięzca meczu MUKS II Poznań : KU AZS UŚ Katowice – początek spotkania o godzinie 10:00