Liderki pewne drugiego miejsca po rundzie zasadniczej

Koszykarki Panattoni Europe Lider Pruszków odniosły swoje piętnaste ligowe zwycięstwo. Pruszkowianki zdecydowanie pokonały w piątek walczącą o udział w playoff drużynę KKS-u Olsztyn i zapewniły sobie drugie miejsce na koniec rundy zasadniczej.

Na pierwsze prowadzenie wyszły pruszkowianki, które rozpoczęły od dwóch trafień z półdystansu. Po stronie KKS-u wynik otworzyła rzutem zza łuku Jolanta Wichłacz, ale kilkanaście sekund później, w ten sam sposób, odpowiedziała swoim byłym koleżankom z zespołu Alicja Minczewska. Olsztynianki zamierzały tak łatwo poddawać ważnego dla nich meczu i na minutę przed końcem doprowadziły do remisu 12:12. Liderki nie zachwycały swoją skutecznością w ataku, a na dodatek dwa przewinienia niesportowe Agaty Szczepanik i Katarzyny Sobczyńskiej dały przeciwniczkom doskonałą okazję na objęcie prowadzenia. W końcówce rywalki zdobyły jeszcze osiem punktów i pierwszą kwartę wygrały 20:12.

Druga kwarta padła łupem pruszkowianek, chociaż przez długi czas odrabianie strat szło nam mozolnie. W pierwszych sześciu minutach tylko dwie z siedmiu akcji zakończonych rzutem przełożyło się na powiększenie dorobku punktowego „żółto-czerwono-niebieskich”. Dopiero od momentu, gdy w zespole z Olsztyna doszło do zmian w grającej piątce, tempo zdobywania punktów przez Liderki wzrosło. Na remis 23:23 trafiła Minczewska, natomiast po punktach Marty Mistygacz Lider na krótko odzyskał prowadzenie. Olsztynianki szybko je odebrały za sprawą celnej trójki Moniki Zdrady. Przewagę do trzech punktów powiększyła potem Ksenia Zajączkowska, lecz była to ostatnia zdobycz dla gospodarzy przed długą przerwą. W ostatnich dwóch minutach przebudziły się pruszkowianki, które zdołały zdobyć w tym czasie dziesięć oczek i zakończyć pierwszą połowę na prowadzeniu 28:35.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od 14-punktowej serii Liderek, po której KKS już zdołał nawiązać walki. Dopiero po czterech minutach gry niemoc swojej drużyny przełamała Zajączkowska, ale jej zespół wciąż musiał zmagać się z problemami w ataku. Trzecia część zakończyła się zdecydowaną wygraną Liderek 7:29, a w całym meczu pruszkowski zespół prowadził już 35:64.

W czwartej partii nasz zespół pozwolił sobie na chwilę rozprężenia. Zespół z Olsztyna zdobył w ciągu ostatnich dziesięciu minut aż 35 punktów, czyli tyle co przez trzy poprzednie kwarty razem wzięte. Samo prowadzenie Lidera nie było jednak w żadnym stopniu zagrożone. Panattoni Europe Lider Pruszków pokonał na wyjeździe KKS Olsztyn 70:88.

KKS Olsztyn 70 : 88 Panattoni Europe Lider Pruszków
(20:12, 8:23, 7:29, 35:24)

KKS: Ksenia Zajączkowska 21, Jolanta Wichłacz 13, Aleksandra Mońko 11, Joanna Markiewicz 9, Marta Sztąberska 7, Monika Zdrada 5, Adrianna Kalinowska 2, Justyna Michalak 2, Wiktoria Bałdyga 0, Agnieszka Mazuro 0, Maja Przygocka 0, Kamila Żukowska 0

LIDER: Alicja Minczewska 17, Katarzyna Szyller 12, Monika Bieniek 10, Marzena Marciniak 10, Marta Mistygacz 9, Olivia Szumełda-Krzycka 8, Agata Szczepanik 8, Weronika Dąbrowska 6, Katarzyna Sobczyńska 4, Magdalena Wojdalska 4

Następny mecz

MON-POL Płock Mon-Pol Płock

:

PTS Lider Pruszków Panattoni Europe Lider Pruszków
1 Liga Kobiet - XII kolejka 15 grudnia 2018 godz. 17:00 hala Zespołu Szkół nr 1 ul. Piaska 5, Płock