Mon-Pol Płock pokonany po raz drugi w tym sezonie

Panattoni Europe Lider Pruszków po raz drugi w tym sezonie okazał się lepszy od drużyny Mon-Polu Płock. Rywalki wyszły na wyraźne prowadzenie już w pierwszych minutach meczu, ale pruszkowianki zdołały odrobić straty przed rozpoczęciem czwartej kwarty. Decydującą część sobotniego pojedynku Liderki wygrały 9:5, a cały mecz zakończyły wynikiem 51:47.

Początek meczu upłynął pod znakiem przewagi rywalek, które w krótkim czasie osiągnęły siedmiopunktową przewagę. Już po dwóch minutach gry o pierwszy czas zmuszony był prosić trener zespołu z Pruszkowa, Jacek Rybczyński.  Po wznowieniu gry tempo zdobywania kolejnych punktów przez gości spadło. Drużyny długo nie mogły zdobyć punktów z gry. W końcówce Liderki przebudziły się i to pozwoliło zmniejszyć dystans dzielący je od rywalek. Po dziesięciu minutach prowadził Mon-Pol, ale już tylko 13:16.

Druga kwarta rozpoczęła się od gry punkt za punkt. W naszej drużynie początkowo ciężar wzięła na siebie Olivia Szumełda-Krzycka, która zdobyła pierwszych sześć punktów dla „żółto-czerwono-niebieskich”. Później wyręczyła ją powracająca po kontuzji Agata Szczepanik. Punkty środkowej Lidera zminimalizowały przewagę przeciwniczek do zaledwie jednego punktu. Na zmianę prowadzącego nie pozwoliły jednak koszykarki z Płocka, które w kolejnych akcjach znów zdołały odskoczyć na siedem punktów. Przed końcem kwarty Liderkom udało się dogonić przeciwniczki, ale ostatnie punkty padły po rzutach osobistych Kingi Dzierbickiej dla Mon-Polu Płock. Były to jedyne punkty zmienniczki dla płockiego zespołu, lecz to dzięki nim właśnie udało się obronić przewagę przed końcem pierwszej połowy. Na długą przerwę rywalki schodziły z wynikiem 32:34.

Po niej Liderki dwukrotnie obejmowały prowadzenie. Niestety, w obu przypadkach spotykało się to z szybką ripostą przyjezdnych. Pierwszy raz miał miejsce po trafieniu Magdaleny Wojdalskiej, kiedy Lider wyszedł na prowadzenie 36:34. Dwoma punktami z linii rzutów osobistych odpowiedziała jednak Grażyna Witkoś, a kilkadziesiąt sekund później Lucyna Kotonowicz swoim trafieniem z dystansu przywróciła stan sprzed przerwy. Pruszkowianki w końcówce ponownie objęły dwupunktowe prowadzenie, lecz znów czujnością wykazała się Kotonowicz, która ustaliła wynik w tej kwarcie trafieniem na 42:42.

O wszystkim miała zatem decydować ostatnia kwarta. Kluczem do zwycięstwa były pierwsze dwie minuty w wykonaniu pruszkowianek. Rzutem zza linii 6.75m wynik tej części otworzyła Olivia Szumełda-Krzycka, a kolejne trzy punkty dołożyła w akcji 2+1 Wojdalska. Dopiero po tych trafieniach przełamały się rywalki, które zmniejszyły przewagę do czterech punktów. W kolejnych akcjach oba zespoły stać było jeszcze na zdobycie trzech punktów. Na niecałe sześć minut przed końcem zza łuku trafiła Lucyna Kotonowicz, ale trudno było przypuszczać że będzie to ostatnie trafienie w meczu. W ostatnich pięciu minutach mieliśmy do czynienia z grą, która nie przełożyła się na zdobycz punktową. Spotkanie zakończyło się wynikiem 51:47.

Sobotni występ Agaty Szczepanik nie był jedynym powrotem do gry po absencji spowodowanej kontuzją. Kolejną zawodniczką była oczywiście Marta Mistygacz, która po raz pierwszy wystąpiła na boisku w roli kapitan pruszkowskiej drużyny.26-letnia skrzydłowa zagrała przez 9 minut i w tym czasie zdobyła dwa punkty, trzy zbiórki, dwie asysty i dwa przechwyty.

Panattoni Europe Lider Pruszków 51:47 Mon-Pol Płock
(13:16, 19:18, 10:8, 9:5)

LIDER: Olivia Szumełda-Krzycka 22, Magdalena Wojdalska 7, Monika Bieniek 5 (12zb.), Agata Szczepanik 5, Katarzyna Sobczyńska 4, Marzena Marciniak 2, Marta Mistygacz 2, Kinga Piędel 2, Katarzyna Szyller 2, Alicja Minczewska 0

Płock: Lucyna Kotonowicz 14, Agnieszka Misiek 11, Grażyna Witkoś 10, Patrycja Kaczor 8, Kinga Dzierbicka 2, Justyna Pytlarczyk 2, Magdalena Goleniewska 0, Anita Plucińska 0, Natalia Tyczkowska 0