Na wygraną musimy jeszcze poczekać

Zespół Uniwersytetu Gdańskiego to jedna z tych drużyn, których Lider, jak dotąd, nie zdołał pokonać w pierwszoligowych rozgrywkach. W ubiegłą niedzielę pruszkowiankom nie udało się przerwać tej serii i na zwycięstwo nad zespołem z wybrzeża będziemy musieli poczekać prawdopodobnie kolejne kilka miesięcy. Spotkanie w Pruszkowie zakończyło się wynikiem 47:57.

Początek spotkania rozpoczął się po myśli naszego zespołu. Po trzech trafieniach z dystansu i kolejnych punktach, tym razem ze strefy podkoszowej, Lider objął prowadzenie 11:2. Niestety, był to jedyny moment, kiedy nasz zespół przeważał nad rywalkami. W kolejnych akcjach przyjezdne zaczęły powoli zbliżać się do naszego wyniku i na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty objęły prowadzenie 11:12. Liderkom, za sprawą trafienia Moniki Bieniek, udało się w pierwszej akcji obronić, ale na kolejne trafienia gdańszczanek nie potrafiły już skutecznie odpowiedzieć. AZS w końcówce zdołał odskoczyć i zakończyć tę partię wynikiem 13:20. W drugiej części nasz zespół dalej zmagał się z defensywą zespołu gości i dopiero po ponad czterech minutach pierwsze punkty dla zespołu z Pruszkowa zdobyła Alicja Minczewska. Goście w tym czasie sukcesywnie powiększali swoją przewagę i do zakończenia tej kwarty powiększyli swoją przewagę o kolejne 11 oczek. Ostatnie sekundy drugiej kwarty kończyliśmy już bez udziału tej, która wcześniej otworzyła wynik Lidera w drugiej części spotkania. Nasza zawodniczka, w ocenie sędziowskiej, zasłużyła na odgwizdanie jej drugiego przewinienia niesportowego, co automatycznie wiązało się z wykluczeniem jej z dalszej rywalizacji w tym meczu. Mimo braku pomocy drugiej najlepszej strzelczyni w naszej drużynie, Liderki starały się wrócić do rywalizacji. Trzecią kwartę wygrały pruszkowianki, jednak obie ekipy wciąż dzieliła pokaźna, 15 punktowa różnica. W ostatniej partii Liderki, po trafieniu za 3 pkt Zuzanny Wrzesień, traciły do akademiczek 8 oczek. W ostatnich 90 sekundach pruszkowianki nie potrafiły jednak wykorzystać żadnego ze swoich posiadań i dystans punktowy pomiędzy drużynami już nie zmalał. Tuż przed syreną kończącą spotkanie wynik ustaliła zawodniczka AZS – Żaneta Szczęśniak.

Panattoni Europe LIDER Pruszków – AZS Uniwersytet Gdański 47:57 (13:20,6:17,13:10,15:10)

LIDER: Katarzyna Szyller 12, Marzena Marciniak 10 (10 zb.), Alicja Minczewska 9, Monika Bieniek 6, Agata Ostrowska 4, Zuzanna Wrzesień 3, Monika Skrzecz 3, Anna Karasek 0, Daria Doga 0.

AZS: Karolina Formella 17, Paulina Kuras 12, Żaneta Szczęśniak 10, Karina Różyńska 9, Jastina Kosalewicz 7, Angelika Kuras 2, Kamila Szmytkowska 0, Kinga Bączek 0, Marta Cieślicka 0.