Na wygraną musimy jeszcze poczekać

Zespół Uniwersytetu Gdańskiego to jedna z tych drużyn, których Lider, jak dotąd, nie zdołał pokonać w pierwszoligowych rozgrywkach. W ubiegłą niedzielę pruszkowiankom nie udało się przerwać tej serii i na zwycięstwo nad zespołem z wybrzeża będziemy musieli poczekać prawdopodobnie kolejne kilka miesięcy. Spotkanie w Pruszkowie zakończyło się wynikiem 47:57.

Początek spotkania rozpoczął się po myśli naszego zespołu. Po trzech trafieniach z dystansu i kolejnych punktach, tym razem ze strefy podkoszowej, Lider objął prowadzenie 11:2. Niestety, był to jedyny moment, kiedy nasz zespół przeważał nad rywalkami. W kolejnych akcjach przyjezdne zaczęły powoli zbliżać się do naszego wyniku i na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty objęły prowadzenie 11:12. Liderkom, za sprawą trafienia Moniki Bieniek, udało się w pierwszej akcji obronić, ale na kolejne trafienia gdańszczanek nie potrafiły już skutecznie odpowiedzieć. AZS w końcówce zdołał odskoczyć i zakończyć tę partię wynikiem 13:20. W drugiej części nasz zespół dalej zmagał się z defensywą zespołu gości i dopiero po ponad czterech minutach pierwsze punkty dla zespołu z Pruszkowa zdobyła Alicja Minczewska. Goście w tym czasie sukcesywnie powiększali swoją przewagę i do zakończenia tej kwarty powiększyli swoją przewagę o kolejne 11 oczek. Ostatnie sekundy drugiej kwarty kończyliśmy już bez udziału tej, która wcześniej otworzyła wynik Lidera w drugiej części spotkania. Nasza zawodniczka, w ocenie sędziowskiej, zasłużyła na odgwizdanie jej drugiego przewinienia niesportowego, co automatycznie wiązało się z wykluczeniem jej z dalszej rywalizacji w tym meczu. Mimo braku pomocy drugiej najlepszej strzelczyni w naszej drużynie, Liderki starały się wrócić do rywalizacji. Trzecią kwartę wygrały pruszkowianki, jednak obie ekipy wciąż dzieliła pokaźna, 15 punktowa różnica. W ostatniej partii Liderki, po trafieniu za 3 pkt Zuzanny Wrzesień, traciły do akademiczek 8 oczek. W ostatnich 90 sekundach pruszkowianki nie potrafiły jednak wykorzystać żadnego ze swoich posiadań i dystans punktowy pomiędzy drużynami już nie zmalał. Tuż przed syreną kończącą spotkanie wynik ustaliła zawodniczka AZS – Żaneta Szczęśniak.

Panattoni Europe LIDER Pruszków – AZS Uniwersytet Gdański 47:57 (13:20,6:17,13:10,15:10)

LIDER: Katarzyna Szyller 12, Marzena Marciniak 10 (10 zb.), Alicja Minczewska 9, Monika Bieniek 6, Agata Ostrowska 4, Zuzanna Wrzesień 3, Monika Skrzecz 3, Anna Karasek 0, Daria Doga 0.

AZS: Karolina Formella 17, Paulina Kuras 12, Żaneta Szczęśniak 10, Karina Różyńska 9, Jastina Kosalewicz 7, Angelika Kuras 2, Kamila Szmytkowska 0, Kinga Bączek 0, Marta Cieślicka 0.

DSC01332

DSC01359

DSC01373

Następny mecz

WICEMISTRZ 1LK
sezon 2017/2018

Sponsor tytularny

Panattoni Europe

Sponsorzy główni

Pruszków
American Club Nice Blachy Pruszynski

Sponsorzy

EBB Nieruchomości Probis Galon Powiat pruszkowski

Partnerzy

Komartrans Opcja.pl Stelman MZOS Pruszków Medica-Med Pruszków Labofoto Pruszków KOSMEPOL - Fabryka LOREAL Auto Service Zalewscy

Patronat medialny

WPR24.pl / WPR media Głos Pruszkowa gpr24.pl
Telkab POPradio koszykowkakobiet.pl
Materiały opublikowane w tym serwisie chronione są prawem autorskim. Wykorzystywanie ich w całości lub w części, bez wiedzy i zgody KLUBU jest zabronione.
Copyright ©2018 LIDER Pruszków
Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Tutaj dowiesz się więcej.