Niedziela była dla nas

Na drugą kolejkę przypadł derbowy pojedynek Lidera z zespołem Uniwersytetu Warszawskiego. Jak przystało na tego typu rywalizację emocji zabraknąć nie mogło. Zawsze groźne na własnym boisku podopieczne trenera Macieja Gordona stanowiły niełatwą przeprawę, jednak pruszkowiankom nareszcie udało się odczarować halę przy ul. Szturmowej i wywieźć ze Stolicy cenne dwa punkty. Niedzielne spotkanie zakończyło się wygraną Lidera 68:80.

Pierwsze punkty w niedzielnym spotkaniu powędrowały na konto gospodarzy, ale w kolejnych akcjach, za sprawą Olivii Szumełdy-Krzyckiej, szybciej rósł dorobek zespołu z Pruszkowa. Po sześciu minutach gry i trafieniu Marzeny Marciniak wynik spotkania wynosił 8:15, ale w pozostałej części kwarty oddaliśmy rywalom zbyt dużo pola, czego efektem było odrobienie przez nich większości strat. Gospodarze tuż przed zakończeniem kwarty mieli nawet szansę na wyrównanie, ale szczęśliwie skończyło się tylko na szybszym biciu serca. Po pierwszych 10 minutach było 14:17. W drugiej części sytuacja uspokoiła się na chwilę po rzucie osobistym naszej najskuteczniejszej zawodniczki, ale ekspresowe tempo Oliwii Olesiewicz sprawiło, że po kolejnych 30 sekundach z +4 dla Liderek zrobiło się -1, a wkrótce potem ta przewaga wzrosła o następne trzy oczka. Pruszkowianki nie dały się podpalić i czekały na swoją szansę. Trochę ożywienia w naszym ataku dodało pojawienie się na boisku Kingi Piędel, ale jeszcze ważniejsze okazały się celne rzuty z dystansu, a w tej statystyce Liderki sprawowały się w niedzielę naprawdę dobrze. W drugich pięciu minutach kwarty „żółto-czerwono-niebieskie” trafiły cztery z oddanych pięciu prób (w całym meczu 9/16 za 3pkt) co pozwoliło odzyskać prowadzenie przed zakończeniem pierwszej połowy. Na długą przerwę schodziliśmy z wynikiem 37:41. Trzecia kwarta znów zaczęła się od pościgu warszawianek i niedługo później Milena Krzyżaniak doprowadziła do remisu po 43. Akademiczki cierpliwie dotrzymywały nam kroku, ale tylko do siódmej minuty. W końcówce seria punktów zdobytych głównie ze strefy podkoszowej wywindowała rezultat do stanu 54:64 dla Lidera. W czwartej części miejscowe próbowały się jeszcze podnieść. Po trafieniach Anny Pawłowskiej, a pod koniec także Mileny Krzyżaniak, nasza przewaga stopniała do pięciu oczek, ale to wszystko co mogły wykrzesać z siebie warszawianki. Niedługo po trafieniu rozgrywającej UW dwoma punktami odpowiedziała Olivia Szumełda-Krzycka, a wątpliwości przeciwniczek rozwiała trójka Katarzyny Sobczyńskiej 40 sekund przed końcową syreną. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lidera 68:80.

AZS Uniwersytet Warszawski – Panattoni Europe Lider Pruszków 68:80 (14:17,23:24,17:23,14:16)

AZS: Izabella Tkacz 18, Milena Krzyżaniak 16, Olivia Olesiewicz 14, Anna Pawłowska 11, Pola Dmochewicz 6, Katarzyna Chodkowska 3, Agata Opolska 0, Gabriela Piech 0, Wiktoria Skuzińska 0, Klaudia Stasiak 0

Lider: Olivia Szumełda-Krzycka 24, Magdalena Wojdalska 16, Kinga Piędel 15, Marzena Marciniak 11, Katarzyna Sobczyńska 6, Monika Bieniek 4, Katarzyna Szyller 4, Alicja Minczewska 0

Następny mecz

MON-POL Płock Mon-Pol Płock

:

Panattoni Europe Lider Pruszków
1LK <> IX kolejka 25 listopada 2017 godz.: 13:00 Hala: , hala sportowa ZS1, ul.Piaska 5, Płock