Pierwsza liga dla LIDERa…

W ostatnim dniu turnieju finałowego w Głownie nasze LIDERki zmierzyły się z zespołem xDemon Tęczy Leszno. Nasz niedzielny rywal przystąpił do tego spotkania z bilansem dwóch porażek i miał jeszcze szanse na zajęcie drugiego miejsca w turnieju, dającego awans do I ligi, pod warunkiem wygrania z naszymi LIDERkami. Początek spotkania szybko zweryfikował plany „Tęczowych xDemonów”, a po 5 minutach pierwszej kwarty na tablicy wyników było 5:18 dla LIDERa. Ostatecznie tę część meczu nasze zawodniczki wygrały 26:11. Krótka przerwa między kwartami podziałała motywująco na leszczyńskie koszykarki i od pierwszych sekund II kwarty rozpoczęły pościg za LIDERem niwelując przewagę do czterech punktów (28:32). Końcówka kwarty należała już do naszych LIDERek, które w ostatnie 3 minuty aplikują rywalkom 10 punktów nie tracąc żadnego i po 20 minutach gry było 42:28 dla LIDERa. Po przerwie nasze LIDERki kontrolowały już przebieg gry i stopniowo powiększały przewagę wygrywając kolejno kwarty 19:12 i 16:14. Ostatecznie nasze LIDERki wygrywają z xDemon Tęczą Leszno 77:54 pieczętując awans do I ligi.

P4190042

Po syrenie kończącej mecz nasze LIDERki, w strugach lejącego się szampana, razem z kibicami, którzy przez wszystkie dni turnieju głośno dopingując zagrzewali je do walki, świętują upragniony awans na zaplecze ekstraklasy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

P4190107

P4190113

P4190117

xDemon Tęcza Leszno 54 : 77 LIDER Pruszków
(11:26, 17:16, 12:19, 14:16)

Tęcza: Justyna Hołtyn 18, Jagoda Iradzka 6, Zuzanna Janowicz 6, Martyna Mićków 6, Weronika Woźniak 6, Zuzanna Gadkowska 5, Agnieszka Czmochowska 4, Dagmara Moszak 3, Kamila Jaworowska 0, Agnieszka Karolewicz 0, Katarzyna Pietrzak 0

LIDER: Katarzyna Agnieszczak 14, Klaudia Babecka 14, Jolanta Nowocin 14, Daria Doga 9, Agata Pacuszka 8, Maja Stachura 8, Kamila Petryka 4, Agata Bobrowska 3, Katarzyna Miłobedzka 3, Kamila Dylicka 0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W drugim z niedzielnych meczy TK Alles Głowno pokonało KU AZS UŚ Katowice 69:53 i z kompletem zwycięstw zwyciężyło turniej finałowy, a tym samym z pierwszego miejsca awansowało do I ligi.

KU AZS UŚ Katowice 53 : 69 TK Alles Głowno
(9:25, 11:9, 22:17, 11:18)

AZS: Karolina Wiewiórka 15, Izabella Krawczyk 12, Klaudia Rutkowska 9, Anna Fiałkowska 7, Daria Marchewka 6, Ewelina Najduch 2, Natalia Nowak 2, Emilia Koziara 0, Dominika Oleksy 0, Patrycja Swadzba 0

Głowno: Magdalena Grzelak 17, Marta Piątek 17, Kamila Trojanowska 16, Anna Kolasa 15, Paulina Jędrzejewska 3, Kamila Polit 1, Milena Dobrodziej 0, Daria Dziwulska 0, Olga Gocek 0, Karolina Krawczyk 0, Magdalena Malinowska 0, Lucyna Sawicka 0