Pierwsze finałowe zwycięstwo

Od pewnego zwycięstwa rozpoczęły nasze LIDERki turniej finałowy o awans do I ligi. Zespół z Katowic przyjechał do Głowna między innymi w celu zrewanżowania się LIDERowi za porażkę w meczu półfinałowym (LIDER wygrał 72:68). Pierwsze 20 minut należało jednak do LIDERa i podobnie jak w Pruszkowie na dużą przerwę nasze zawodniczki schodziły z 19-punktową przewagą (35:16). Nasze LIDERki na III kwartę wyszły bardzo skoncentrowane i pamiętając co stało się po przerwie w meczu półfinałowym, nie pozwoliły katowiczankom na przejęcie inicjatywy zadając decydujący „cios” właśnie w tej części spotkania (15:4). Dzięki wysokiemu prowadzeniu naszego LIDERa pod koniec IV kwarty trener Jacek Rybczyński dał pograć naszym juniorkom – na parkiecie pojawiły się Kamila Dylicka i Natalia Prasol.
P4170156

PTS LIDER Pruszków 63 : 38 KU AZS UŚ Katowice
(20:12, 15:4, 18:6, 10:16)

LIDER: Katarzyna Agnieszczak 13, Jolanta Nowocin 13, Klaudia Babecka 7, Daria Doga 7, Katarzyna Miłobedzka 6, Kamila Petryka 5, Maja Stachura 5, Katarzyna Dąbrowska 4, Agata Borowska 2, Agata Pacuszka 1, Kamila Dylicka 0, Natalia Prasol 0.

AZS: Natalia Nowak 10, Klaudia Rutkowska 7, Patrycja Swadzba 5, Izabella Krawczyk 4, Dominika Oleksy 3, Anna Fiałkowska 2, Daria Marchewka 2, Ewelina Najduch 2, Karolina Wiewiórka 2, Emilia Koziara 1.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W drugim meczu turnieju TK Alles Głowno pokonało xDemon Tęczę Leszno 76:52.

TK Alles Głowno 76:52 xDemon Tęcza Leszno
(13:11, 21:18, 24:8, 18:15)

Głowno: Magdalena Grzelak 14 (10zb), Marta Piątek 13 (11zb), Kamila Polit 10, Kamila Trojanowska 9, Karolina Krawczyk 9, Paulina Jędrzejewska 8, Anna Kolasa 7, Milena Dobrodziej 3, Daria Dziwulska 2, Magdalena Malinowska 1.
Leszno: Zuzanna Janowicz 11, Agnieszka Czmochowska 9, Martyna Mićków 8, Justyna Hołtyn 6, Kamila Jaworowska 5, Jagoda Iradzka 4, Weronika Woźniak 2, Katarzyna Pietrzak 2, Pola Lubińska 1.

Po pierwszym dniu najskuteczniejszymi zawodniczkami turnieju są Magdalena Grzelak (Alles)14 pkt., Katarzyna Agnieszczak (LIDER) 13 pkt, Jolanta Nowocin (LIDER) 13 pkt., Marta Piątek (Alles) 13 pkt., Zuzanna Janowicz (Tęcza) 11 pkt.