PLAYOFF: pierwszy mecz półfinałowej rywalizacji dla Lidera

Zespół Panattoni Europe Lider Pruszków odniósł w sobotę bardzo ważne zwycięstwo w drodze do finału rozgrywek pierwszej ligi kobiet. W naszym zespole nie do powstrzymania okazała się Agata Szczepanik, która w niespełna 20 minut zdobyła 30 punktów! Liderkom nie przeszkodził tego dnia nawet fakt popełnienia aż 29 strat – o 20 więcej od przeciwniczek.

Rywalizacja w półfinale z udziałem Lidera tym razem rozpoczęła się od spotkania wyjazdowego, ale Liderki w sobotę udowodniły, że w takim scenariuszu radzą sobie równie dobrze. Pierwsze minuty rozpoczęły się od prowadzenia miejscowych 6:2, ale od momentu pojawienia się na boisku Agaty Szczepanik nasza efektywność w ataku zaczęła rosnąć. Dwie i pół minuty wystarczyło, aby wyprowadzić zespół na prowadzenie 6:12, z czego osiem było autorstwa pruszkowskiej środkowej. Przeciwniczki zmagały się nie tylko ze środkową pruszkowskiej drużyny. Krakowianki starały się wykorzystywać nasze częste straty, ale słaba skuteczność rzutów z gry, jak i z linii rzutów osobistych (w pierwszej kwarcie 2/8 za 1) przez długi czas uniemożliwiała skuteczną pogoń. Po sześciu minutach gry przewaga Liderek wynosiła już 10 punktów (6:16). Dopiero pod koniec krakowianki objawiły swój waleczny charakter dzięki któremu udało im się odrobić większą cześć strat. gPierwszą kwartę zakończyło jednak trafienie Marzeny Marciniak i dzięki temu zespół Panattoni Europe Lidera Pruszków zakończył pierwszą partię na trzypunktowym prowadzeniu (15:18).

W drugiej kwarcie pruszkowianki ponownie odzyskały kontrolę, a celne trafienia z dystansu Alicji Wawrzyniak oraz Kingi Piędel oddaliły zagrożenie ze strony rywalek na kilka minut. Kolejne udane wejście zaliczyła Szczepanik. Po jej trafieniach nawet dwie trójki Karoliny Wilk nie zdołały wpłynąć na zmianę prowadzenia. Ciężko wywalczona przewaga pruszkowianek nie utrzymała się jednak do końca meczu. W drugiej części kwarty osiem punktów z rzędu 18-letniej Alicji Grabskiej spowodowało, że na przerwę drużyny schodziły z remisem 34:34.

Trzecia kwarta również nie potoczyła się korzystnie dla „żółto-czerwono-niebieskich”, które utraciły prowadzenie już na jej starcie. Wynik otworzyła Kaciaryna Pratasewicz i to po jej punktach na cztery minuty przed końcem kwarty przeciwniczki prowadziły największą różnicą punktową w tym dniu (45:38). Pomimo lekkiego regresu w grze pruszkowianki odrobiły jeszcze cztery punkty i przed rozpoczęciem decydującej partii traciły do rywalek trzy punkty (49:46).

W ostatniej kwarcie wystarczyło jednak kilkadziesiąt sekund by odwrócić sytuację i po celnym lay-up’ie Olivii Szumełdy-Krzyckiej to Lider miał trzy punkty przewagi nad rywalkami. Później, za sprawą punktów Szczepanik, przewaga Lidera podskoczyła do siedmiu punktów (51:58), ale przeciwniczki nie zamierzały składać broni i po trafieniach Grabskiej i Agnieszki Krzywoń zespół Politechniki Krakowskiej znów zaczął niebezpiecznie przybliżać się do remisu. Ataki krakowianek udało się powstrzymać dopiero w momencie, gdy traciły już tylko dwa oczka. Impas przerwała dopiero trójka Alicji Wawrzyniak. Krakowianki jeszcze dwukrotnie zmniejszały przewagę do trzech punktów, ale pruszkowski zespół zachował bezpieczny dystans i zakończył to spotkanie wynikiem 62:66.

AZS Politechnika Korona Kraków 62:66 Panattoni Europe Lider Pruszków
(15:18, 19:16, 15:12, 13:20)

AZS: Kaciaryna Pratasiewicz 16, Alicja Grabska 15, Karolina Wilk 12, Agnieszka Krzywoń 6, Agata Rafałowicz 5, Kamila Ciężadło 4, Katarzyna Homoncik 3, Monika Malinowska 1

LIDER: Agata Szczepanik 30, Magdalena Wojdalska 8, Marzena Marciniak 6, Olivia Szumełda-Krzycka 6, Alicja Wawrzyniak 6, Monika Bieniek 3, Kinga Piędel 3, Katarzyna Sobczyńska 2, Katarzyna Szyller 2, Marta Mistygacz 0

Stan rywalizacji:

0:1

Następny mecz

PTS Lider Pruszków Panattoni Europe Lider Pruszków

:

Politechnika Gdańska Politechnika Gdańska
FINAŁ 1LK - 2 mecz 28 kwietnia 2018 godz. 18:00 hala >>ZNICZ<< ul. Bohaterów Warszawy 4 Pruszków