PLAYOFF 2018: MPKK Sokołów pierwszym rywalem Lidera

Runda zasadnicza już za nami i zespoły z miejsc 1-8 oficjalnie poznały swoich rywali w pierwszej rundzie playoff. Przeciwnikiem pruszkowskiego Lidera będzie siódmy zespół grupy A – MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski.

Drużyna MPKK Sokołów zakończyła rundę zasadniczą z 10 wygranymi i 10 porażkami, co dało im siódme miejsce w stawce zespołów z grupy A. Taki sam bilans na koniec rundy uzyskał szósty SMS PZKosz Łomianki, ale o wyższej lokacie zespołu z Łomianek zadecydował korzystniejszy bilans punktów w bezpośrednich meczach z MPKK. W ostatnim meczu sokołowianki postarały się o niespodziankę dla swoich kibiców i pokonały wyżej notowany Mon-Pol Płock 62:56. W meczu z Płockiem najlepiej zaprezentowała się Martyna Stasiuk. W niedzielnym meczu silna skrzydłowa rzuciła 22 punkty, a do tego uzyskała 6 zbiórek i 5 asyst. Poza nią najlepiej punktowały Ewelina Jackowska oraz Iwona Winnicka, które zdobyły odpowiednio 19 i 10 punktów.

W rywalizacji z zespołem z Sokołowa Podlaskiego nasza drużyna będzie musiała sobie radzić bez swojej najlepszej strzelczyni, Olivii Szumełdy-Krzyckiej. W ostatnim meczu przeciwko AZS UG zawodniczka nabawiła się urazu dłoni, który eliminuje ją z gry w najbliższych spotkaniach.

Panattoni Europe Lider Pruszków – MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 10.03.2018 (sobota), hala ZNICZ ul. Bohaterów Warszawy 4, godz. 18:00.

W fazie playoff zespoły grają do dwóch zwycięstw. Po pierwszym meczu w Pruszkowie, drugi zostanie rozegrany w Sokołowie tydzień później, 17 marca. W przypadku wyrównania stanu rywalizacji o awansie zadecyduje trzeci mecz, który zostanie rozegrany w Pruszkowie.

 

 

 

Następny mecz

     
MON-POL Płock Mon-Pol Płock

:

PTS Lider Pruszków Panattoni Europe Lider Pruszków
1 Liga Kobiet - XII kolejka 15 grudnia 2018 godz. 17:00 hala Zespołu Szkół nr 1 ul. Piaska 5, Płock

Sponsor tytularny

Panattoni Europe

Sponsorzy główni

Pruszków
American Club Nice Blachy Pruszynski

Sponsorzy

Probis Galon

Partnerzy

Komartrans Opcja.pl Stelman CKiS Pruszków Medica-Med Pruszków KOSMEPOL - Fabryka LOREAL

Patronat medialny

WPR24.pl / WPR media Głos Pruszkowa gpr24.pl
koszykowkakobiet.pl Telkab POPradio Basket Kobiet
Materiały opublikowane w tym serwisie chronione są prawem autorskim. Wykorzystywanie ich w całości lub w części, bez wiedzy i zgody KLUBU jest zabronione.
Copyright ©2018 LIDER Pruszków | Polityka prywatności
Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Przeczytaj więcej o ciasteczkach oraz zapoznaj się z polityką prywatności.