PLAYOFF: Lider awansował do II rundy

W drugim meczu pierwszej rundy playoff Liderki ponownie okazały się lepsze od MPKK Sokołów Podlaski. Tym razem nasz zespół wygrał na boisku przeciwnika 57:70. Pruszkowskich kibiców może cieszyć nie tylko awans do kolejnej rundy, ale także szybki powrót do gry najlepiej punktującej zawodniczki rundy zasadniczej, Olivii Szumełdy-Krzyckiej.

Przebieg spotkania w Sokołowie Podlaskim nie odbiegał znacząco od tego co widzieliśmy w pierwszym meczu. Pruszkowski zespół już na początku objął prowadzenie, którego nie oddał przez pełne 40 minut. Tym razem na pozycji numer dwa mecz rozpoczęła Kinga Piędel, która swoją obecność w wyjściowej piątce zaznaczyła zdobywając punkty już w dwóch pierwszych akcjach naszego zespołu. Rywalki nie zamierzały powtarzać błędu z poprzedniego meczu, gdy już w początkowej fazie spotkania straciły kontakt z nami po serii dziesięciu straconych punktów. W minioną sobotę udało się tego uniknąć, ale jednocześnie było to wciąż za mało by zmienić pruszkowski zespół na prowadzeniu. Sokołowianki utrzymywały kontakt przez większość kwarty, ale po trafieniach Marzeny Marciniak i Magdaleny Wojdalskiej dystans między zespołami zwiększył się i do końca kwarty utrzymał się na poziomie pięciu punktów. Drugą część otworzyły punkty Katarzyny Szyller, a w kolejnej akcji znów z dystansu trafiła Marciniak. Ataki drużyny przeciwnej kończyły najczęściej Agata Ostrowska oraz Martyna Stasiuk. Druga z wymienionych zdobyła zresztą ostatnie punkty z gry w tej części na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy. Problemy przeciwniczek wykorzystały Liderki, które znacząco powiększyły swoje konto punktowe i na długą przerwę schodziły z przewagą szesnastu oczek (25:41).

Po przerwie na boisku pojawiła się wracająca do pełni sił Olivia Szumełda-Krzycka. Wybrana na MVP sezonu zasadniczego w grupie A zawodniczka zagrała w meczu przez sześć minut, co na ten dzień było w zupełności wystarczające, gdyż pozostałe koleżanki z zespołu bardzo dobrze wywiązywały się ze swoich zadań. Połowę ze swoich 12 punktów zdobyła w tej partii Agata Szczepanik. Na koniec kwarty przewaga Liderek osiągnęła 19 punktów i tylko katastrofa mogłaby tego dnia odebrać naszemu zespołowi zwycięstwo. Po wznowieniu w ostatniej części meczu różnica punktowa nadal rosła, a po celnym rzucie Katarzyny Sobczyńskiej wyniosła ona rekordowe 24 punkty (38:62). Im bliżej było jednak końcowej syreny, tym gra w naszym zespole rozluźniała się, co spowodowało że sokołowianki odrobiły część punktów. Na boisku w zespole MPKK przeważały już jednak zmienniczki, które swoją ambitną walką o punkty do końca starały się odwdzięczyć swoim kibicom za wsparcie w kończącym się dla nich sezon 2017/2018. Spotkanie zakończyło 13-punktową wygraną Lidera 57:70.

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski  57:70  Panattoni Europe LIDER Pruszków
(10:15,15:26,13:16,19:13)

Sokołów: Agata Ostrowska 17, Martyna Stasiuk 14, Aleksandra Iwaniuk 9, Agata Chaliburda 5, Maja Haponik 5, Iwona Winnicka 4, Karolina Zieniewska 3, Ewelina Jackowska 0, Weronika Jaworska 0, Klaudia Mężyńska 0, Magdalena Szkop 0, Marta Tomczuk 0

LIDER: Agata Szczepanik 13, Marzena Marciniak 11, Alicja Wawrzyniak 11, Kinga Piędel 6, Marta Mistygacz 6, Katarzyna Szyller 6, Magdalena Wojdalska 6, Olivia Szumełda-Krzycka 4, Weronika Dąbrowska 3, Monika Bieniek 2, Katarzyna Sobczyńska 2