PLAYOFF: LIDER zagra z finale !!!

Liderki zagrają w Finale 1 Ligi Kobiet! Nasz zespół zrealizował plan na półfinał i w dwumeczu pokonał AZS Politechnikę Koronę Kraków. Tym razem bez wsparcia Olivii Szumełdy-Krzyckiej pruszkowianki zwyciężyły 61:55, a najlepiej punktującą zawodniczką ponownie była Agata Szczepanik, która zdobyła 19 punktów.

Wynik spotkania otworzyło trafienie Katarzyny Szyller, ale zdobywanie punktów w pierwszych minutach szło obu stronom bardzo opornie. Drużyny początkowo poświęciły dużo uwagi defensywie i dopiero od piątej minuty wynik po obu stronach zaczął regularnie rosnąć. Liderki jako pierwsze przełamały szyki obronne rywalek. Przewaga nad krakowiankami zaczęła wzrastać, ale przeciwniczki nie pozwoliły na zbyt wiele i po rzucie Kaciaryny Pratasewicz blisko było do wyrównania (10:9). W końcowych dwóch minutach pierwszej części znów przypomniały rywalkom o sobie koszykarki Panattoni Europe Lidera i po trafieniach Agaty Szczepanik z linii rzutów osobistych oraz Katarzyny Sobczyńskiej nasza drużyna prowadziła po dziesięciu minutach 14:9.

Druga kwarta rozpoczęła się od walki punkt za punkt, ale z czasem Lider zaczął odskakiwać zespołowi z Krakowa i w połowie kwarty osiągnął 10-punktowe prowadzenie (28:18). Przeciwniczki po przerwie na żądanie, z umiarkowanym powodzeniem, starały się doprowadzić do remisu. Wobec gorszej postawy w strefie bliższej kosza, krakowianki starały się nadrabiać straty rzutami z dystansu, ale w końcówce jedynie Agacie Rafałowicz udało się trafić zza linii 6.75 m. Na skuteczniejsze w ataku Liderki było to jednak za mało i do przerwy przyjezdne przegrywały z nami 34:26.

W drugiej połowie mecz nadal upływał pod znakiem kontroli pruszkowianek. Zawodniczki Lidera utrzymywały dystans, który w najwyższym punkcie wynosił 12 punktów. Emocje miały się jednak rozpocząć w czwartej kwarcie. W pierwszych dwóch minutach celne trafienia z dystansu Rafałowicz oraz Karoliny Wilk zbliżyły zespół Korony na pięć punktów. Na punkty krakowianki błyskawicznie odpowiedziała rzutem za dwa punkty Alicja Wawrzyniak. Później jednak punkty dla Lidera długo nie padały. Kolejnych punktów zza łuku szukała Wilk, ale w kluczowych minutach szczęście opuściło koszykarkę z Krakowa. Wyręczyła ją kilkadziesiąt sekund później Agata Rafałowicz, tym razem z linii rzutów osobistych. W krótkim czasie dwukrotnie wykonywała rzuty wolne wykorzystując 3 z 4 prób. Po tym ostatnim było już tylko 53:49. Przełamanie z naszym zespole przyszło w najodpowiedniejszym momencie – trzyminutowy okres gry bez punktów zakończyła rzutem z półdystansu Marzena Marciniak, a w kolejnej akcji padła pierwsza trójka dla Lidera, której autorką była Magdalena Wojdalska. Ten krótki okres gry zaważył o wyniku i losach rywalizacji półfinałowej. Po przerwie dla trenera Eljasz-Radzikowskiego zespół z Krakowa dobiła Agata Szczepanik i po jej punktach przewaga Lidera na dwie minuty przed końcem znów wynosiła 12 oczek. W ostatnich dwóch minutach przyjezdne zdołały jeszcze zmniejszyć tę przewagę, ale zawodniczki Lidera nie wypuściły już zwycięstwa z rąk. Mecz w Pruszkowie zakończył się wynikiem 61:55. Zwycięstwo to dało przepustkę do Finału w którym zmierzymy się z zespołem Politechniki Gdańskiej. Pierwszy mecz w sobotę 21 kwietnia w Gdańsku.

Panattoni Europe Lider Pruszków 61:55 AZS Politechnika Korona Kraków
(14:9,20:17,13:12,14:17)

LIDER: Agata Szczepanik 19, Marzena Marciniak 10, Katarzyna Sobczyńska 8, Magdalena Wojdalska 7, Marta Mistygacz 4 (10zb.), Kinga Piędel 4, Weronika Dąbrowska 3, Monika Bieniek 2, Katarzyna Szyller 2, Alicja Wawrzyniak 2

AZS: Agata Rafałowicz 17, Kaciaryna Pratasiewicz 14, Karolina Wilk 11, Alicja Grabska 6, Agnieszka Krzywoń 4, Kamila Ciężadło 3, Katarzyna Homoncik 0, Aleksandra Owca 0, Katarzyna Pasek 0