PLAYOFF: pierwszy mecz dla Lidera

Liderki wykonały pierwszy krok w kierunku awansu do drugiej rundy playoff. Osłabione kontuzją swojej najlepszej strzelczyni pruszkowskie koszykarki pokonały w pierwszym meczu rundy playoff MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 61:46

W sobotnim meczu nasz zespół już na początku postawił na wysoką obronę, co zaskoczyło rywalki. Wymuszone błędy sokołowianek dawały okazje do zdobycia łatwych punktów. Szybka seria zdobytych 10 punktów ustawiła przebieg sobotniego meczu. Pierwsze punkty dla zespołu z Sokołowa zdobyła w połowie kwarty Magdalena Szkop. Po trafieniu Martyny Stasiuk przewaga zmalała do sześciu punktów, ale w końcówce nasza drużyna znów przycisnęła swoje przeciwniczki i odbudowała dwucyfrową przewagę. Po dziesięciu minutach meczu było 20:10.

Bez efektu zaskoczenia z poprzedniej części Liderki w drugiej odsłonie nie punktowały już tak skutecznie. Rosnąca z kwarty na kwartę liczba strat w naszym zespole odbijała się na naszych atakach, ale i tak wystarczało to do zwiększania przewagi nad przeciwnikiem. Na niecałe trzy minuty przed końcem Lider osiągnął najwyższe prowadzenie tego dnia (34:17) za sprawą trafienia Alicji Wawrzyniak (do niedawna Minczewskiej). Potem punktowały już tylko koszykarki z Sokołowa Podlaskiego, które do zakończenia pierwszej połowy zmniejszyły naszą przewagę o trzy punkty.

Wysokie prowadzenie po pierwszej połowy uśpiło czujność w naszej ekipie. Przeciwniczki kontynuowały swoją serię sprzed przerwy i po dwóch minutach nasza przewaga zmalała o połowę. Dopiero przerwa na żądanie dla pruszkowskiego zespołu podziałała mobilizująco i przełożyła się na pierwsze punkty dla Lidera w trzeciej odsłonie. Rywalki jeszcze dwukrotnie zbliżały się do pruszkowianek, jednak bariera siedmiu punktów okazała się dla nich nie do przejścia.

Czwarta kwarta rozpoczęła się od dwóch przewinień ex-Liderki, Agaty Ostrowskiej, która w ten sposób musiała zakończyć występ z powodu limitu pięciu fauli. Bez niej, a także Eweliny Jackowskiej, która w poprzedniej kwarcie nabawiła się kontuzji, ataki zespołu MPKK mocno ucierpiały. Sokołowianki rozpoczęły wprawdzie od zmniejszenia straty do ośmiu punktów, ale z czasem ich siła w ataku malała. Bez wsparcia z ławki przeciwniczki znów traciły dystans do Liderek, które odskoczyły i zakończyły mecz wynikiem 61:46.

Najlepiej w pruszkowskim zespole punktowała Alicja Wawrzyniak, która w sobotę uzyskała 13 punktów. 12 punktów zdobyła Agata Szczepanik, a z 10 na swoim koncie mecz zakończyła druga ze środkowych Lidera, Katarzyna Szyller. 15 punktów dla zespołu MPKK zdobyła Martyna Stasiuk. Dwucyfrowy wynik osiągnęła jeszcze Agata Ostrowska – 10 punktów.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w Sokołowie Podlaskim w najbliższą sobotę (17 marca) o godzinie 17:00.

Panattoni Europe LIDER Pruszków 61:46 MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski
(20:10,14:10,14:18,13:9)

LIDER: Alicja Wawrzyniak (Minczewska) 13, Agata Szczepanik 12, Katarzyna Szyller 10, Katarzyna Sobczyńska 8, Magdalena Wojdalska 5, Monika Bieniek 4, Marta Mistygacz 4, Weronika Dąbrowska 3, Marzena Marciniak 2, Kinga Piędel 0

Sokołów: Martyna Stasiuk 15, Agata Ostrowska 10, Ewelina Jackowska 8, Magdalena Szkop 7, Aleksandra Iwaniuk 3, Karolina Zieniewska 2, Iwona Winnicka 1, Agata Chaliburda 0, Maja Haponik 0

Następny mecz

MON-POL Płock Mon-Pol Płock

:

PTS Lider Pruszków Panattoni Europe Lider Pruszków
1 Liga Kobiet - XII kolejka 15 grudnia 2018 godz. 17:00 hala Zespołu Szkół nr 1 ul. Piaska 5, Płock