PLAYOFF: Pruszkowianki w półfinale!

Panattoni Europe Lider Pruszków przypieczętował swój awans do półfinału wygrywając mecz rewanżowy w Głuchołazach 49:71. Pruszkowianki zmierzą się z najlepszym zespołem grupy B, tegorocznym uczestnikiem turnieju finałowego Pucharu Polski, AZS Politechniką Koroną Kraków.

Tym razem widzowie pojedynku głuchołasko-pruszkowskiego nie byli świadkami tak zaciętego pojedynku, jak miało to w przypadku pierwszego spotkania. Zespół Chrobrego tylko raz wysunął się na prowadzenie w pierwszych minutach spotkania, ale w kolejnych minutach tracił punkty i już do końca spotkania musiał gonić wynik. Na początku drugiej części pruszkowianki szybko powiększyły przewagę do ośmiu oczek. Skuteczna obrona Liderek i rosnąca z upływającym czasem presja usztywniła rywalki, które swoje  pierwsze punkty zdobyły po trzech minutach gry. Słaba, 30-procentowa, skuteczność  z gry poważnie utrudniała im nawiązanie kontaktu z Liderkami. Te nie zawodziły w ataku i po dwudziestu minutach gry nasz zespół miał już 14 punktów przewagi nad rywalkami.

Trzecia część długo zapowiadała się na powtórkę z poprzedniej części. Dopiero w drugich pięciu minutach przeciwniczki zdołały znacząco podreperować swój wynik zdobytymi trzema z rzędu trójkami, ale nawet wtedy oba zespoły dzieliło 11 punktów. Do zakończenia trzeciej kwarty pozostawało jednak 90 sekund, co wystarczyło, aby Liderki odzyskały część poniesionych wcześniej strat. Do czwartej kwarty nasz zespół przystępował z przewagą wynoszącą 15 punktów. W niej pruszkowianki znów otworzyły wynik i po kilku akcjach sytuacja stała się klarowna. Przewaga Lidera nie topniała i nic nie wskazywało, aby miało to nastąpić. Zawodniczki w pełni kontrolowały grę na boisku i dowiozły do końca meczu 22 punkty przewagi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 49:71.

Dla zespołu z Pruszkowa 14 punktów zdobyła Olivia Szumełda-Krzycka, 13 padło łupem Magdaleny Wojdalskiej, a o jeden punkt mniej od naszej rozgrywającej uzyskała Marzena Marciniak. Najwięcej punktów dla Chrobrego Basket Głuchołazy zdobyły: Aleksandra Dziwińska (13), Małgorzata Zuchora (12) i Martyna Stelmach (11).

W półfinale przeciwnikiem Liderek będzie AZS Politechnika Korona Kraków. Dzięki zajęciu wyższego miejsca (1) na koniec rundy zasadniczej w swojej grupie krakowianki przystąpią do półfinałowej rywalizacji z przewagą boiska. Pierwszy mecz odbędzie się siódmego kwietnia (sobota) o godzinie 17 w hali CSiR Politechniki Krakowskiej przy ul. Kamiennej 17 w Krakowie. Rewanż w Pruszkowie w następną sobotę.

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 49:71 Panattoni Europe Lider Pruszków
(20:23,7:18,16:17,6:13)

Chrobry: Aleksandra Dziwińska 13, Małgorzata Zuchora 12, Martyna Stelmach 11 (11 zb.), Joanna Czarnecka 5, Karolina Kaczmarek 3, Sandra Ludwiniak 3, Monika Barczuk 2, Marlena Deko 0, Klaudia Kucharska 0, Marta Kulak 0, Beata Madej 0.

LIDER: Olivia Szumełda-Krzycka 14, Magdalena Wojdalska 13, Marzena Marciniak 12, Katarzyna Szyller 8, Agata Szczepanik 6, Marta Mistygacz 4, Katarzyna Sobczyńska 4, Monika Bieniek 3, Alicja Wawrzyniak 3, Weronika Dąbrowska 2, Kinga Piędel 2.

PTS Lider Pruszków Panattoni Europe Lider Pruszków
1 Liga Kobiet - XII kolejka 15 grudnia 2018 godz. 17:00 hala Zespołu Szkół nr 1 ul. Piaska 5, Płock