PLAYOFF: W finale 1:0 dla Lidera

Panattoni Europe Lider Pruszków jest już o krok od końcowego zwycięstwa  w 1 Lidze Kobiet! W pierwszym meczu finałowym nasz zespół odniósł niezwykle cenne zwycięstwo pokonując na wyjeździe Politechnikę Gdańską 69:75. W drugim meczu rywalizacja przeniesie się do Pruszkowa. W hali ZNICZ spotkamy się w najbliższą sobotę o godzinie 18.

Gdańszczanki rozpoczęły energicznie i to one przeważały w początkowej fazie meczu. Pierwszą okazję na objęcie prowadzenia Liderki miały już po 90 sekundach, ale faulowana przy rzucie z dystansu Monika Bieniek wykorzystała tylko jeden z trzech przyznanych rzutów osobistych. Na pierwszą przewagę Lidera musieliśmy zaczekać do szóstej minuty. Tym razem z linii rzucała Magdalena Wojdalska i po zdobytym punkcie nasz zespół na moment objął prowadzenie 9:10. Odtąd zespoły już do zakończenia pierwszej kwarty kilkukrotnie zamieniały się prowadzeniem. Rywalki podwyższały wynik rzutami osobistymi, natomiast Liderki, mając przewagę pod koszem, starały się kończyć akcje rzutami z półdystansu. Pierwszą część zakończyła solowa akcja Wojdalskiej po której Lider objął prowadzenie 17:18.

Druga kwarta rozpoczęła się od powiększenia przewagi przez pruszkowianki, jednak jeszcze przed upłynięciem pierwszych 60 sekund na tablicy mieliśmy remis po 20. Później siedem punktów zdobytych przez Liderki pozwoliło odskoczyć przeciwniczkom. Rywalki raziły swoją nieskutecznością, co bezwzględnie wykorzystywały pruszkowianki – w połowie kwarty przewaga „żółto-czerwono-niebieskich” wynosiła 12 punktów (21:33). Przełamanie po stronie gdańszczanek nadeszło dopiero cztery minuty przed końcem pierwszej połowy. Z dystansu trafiła rozgrywająca Agnieszka Przybytek. Kapitan Politechniki była w drugiej części jedyną zawodniczką, która nie zawodziła w ataku i zdobyła 10 z 11 punktów zdobytych przez Politechnikę w tej części.

Trzecią kwartę przeciwniczki rozpoczęły serią, która zmniejszyła różnicę punktową do sześciu punktów. Po przerwie oba zespoły znów szybko osiągnęły limit fauli i w drugich pięciu minutach zawodniczki obu drużyn miały sporo okazji do sprawdzenia się w rzutach osobistych.

Przed decydującą częścią Lider miał 12 punktów przewagi nad zespołem z Gdańska. Sześć punktów na początku zdobyła najlepiej punktująca w naszym zespole Alicja Wawrzyniak, a po celnym rzucie zza łuku Kingi Piędel przewaga pruszkowianek wynosiła już 18 punktów (51:69). Mogłoby się wydawać, że taka przewaga i 6 minut do końca meczu pozwolą bezstresowo dokończyć spotkanie. Wkrótce jednak o sobie dał znać instynkt strzelecki Marianny Duszkiewicz. Pruszkowianki starały się odpierać ataki miejscowych, ale z każdym kolejnym trafieniem drużyna Politechniki zbliżała się do Liderek. Po dwóch minutach tej kanonady konto zawodniczki z Gdańska powiększyło się o 13 punktów, miejscowy zespół tracił już tylko 9 oczek i dobra passa wciąż trwała. Na niecałą minutę przed końcem nasza przewaga jeszcze zmalała i wynosiła zaledwie pięć oczek, ale ostatecznie pruszkowianki wyszły z tej próby nerwów zwycięsko i pokonały koszykarki Politechniki na ich terenie 69:75.

W drugim meczu finałowa rywalizacja przeniesie się do Pruszkowa. W sobotę Liderki staną przed szansą przypieczętowania sukcesu, jakim będzie zwycięstwo w rozgrywkach 1 Ligi Kobiet oraz prawo gry w Energa Basket Lidze Kobiet. Mecz odbędzie się w sobotę 28 kwietnia o godzinie 18 w hali ZNICZ. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy!

Politechnika Gdańska   69 : 75   Panattoni Europe Lider Pruszków
(17:18,11:24,18:16,23:17)

LIDER: Alicja Wawrzyniak 22 (11 zb.), Magdalena Wojdalska 15 (10 as.), Agata Szczepanik 13, Katarzyna Szyller 10, Kinga Piędel 8. Marzena Marciniak 5, Monika Bieniek 2, Weronika Dąbrowska 0, Marta Mistygacz 0, Katarzyna Sobczyńska 0.

Politechnika Gdańska: Marianna Duszkiewicz 22, Agnieszka Przybytek 18, Magdalena Koperwas 10, Martyna Pyka 7, Paulina Szymańska 6, Anna Kasperska 4, Katarzyna Śmietańska 2, Karolina Wilk 0.