Po pierwszej kwarcie w Pruszkowie wyszło słońce

Panattoni Europe Lider Pruszków pokonał w trzeciej kolejce sezonu Polonię Warszawa 74:61. Po pierwszej kwarcie lepsze były zawodniczki przyjezdne, ale Liderki zażegnały początkowy kryzys i odniosły przekonujące zwycięstwo. Dzięki sobotniej wygranej nasz zespół objął prowadzenie w grupie A pierwszej ligi.

Początek spotkania nie wyglądał najlepiej w wykonaniu naszego zespołu. Na pierwsze punkty Polonii akcją 2+1 odpowiedziała Agata Szczepanik, ale jej kolejne próby, jak i koleżanek z drużyny, nie kończyły się powiększeniem dorobku punktowego. Pruszkowianki raziły nieskutecznością (2/14 z gry), nawet ze strefy podkoszowej, z czego korzystały warszawianki, które w tej części szczególnie upodobały sobie rzuty z dystansu. W pierwszej kwarcie czterokrotnie trafiły zza linii 6.75, dzięki czemu na przerwę schodziły z siedmioma punktami przewagi nad naszym zespołem.

W drugiej partii meczu Liderki potrzebowały swoistego „resetu”. Impuls dała Katarzyna Szyller, która na boisku pojawiła się krótko przed zakończeniem pierwszej części i krótko po rozpoczęciu drugiej części potrzebowała kilkudziesięciu sekund do zdobycia 6 punktów. W ten sposób przewaga gości stopniała do zaledwie jednego punktu. Rywalki za pierwszym razem zdążyły się wybronić po punkach Kuncewicz-Dąbek, ale kilka minut później, po trójce Marzeny Marciniak, warszawianki nie były w stanie skutecznie zareagować. Ostatnie trzy minuty pierwszej połowy to zwiększanie przewagi przez Liderki, które tuż przed przerwą zatrzymała Ilona Płaczkiewicz.

Po przerwie Liderki kontrolowały prowadzenie. W pierwszych minutach drugiej połowy po stronie gości starała się nadrabiać Izabela Błajda, ale jej siedem oczek wystarczyło tylko na zmniejszenie przewagi Liderek. W kolejnych minutach nasza przewaga gwałtownie wzrosła. Po 15-punktowej serii pruszkowianek na trzy minuty przed końcem kwarty obie drużyny dzieliło już 17 punktów (59:42) i wszystko wskazywało, że to koniec emocji w hali ZNICZ.

W ostatniej części Liderki nadal śrubowały swój wynik. Po trafieniu Szyller przewaga wzrosła nawet do 22 punktów (72:50). W końcowych minutach trenerzy obu drużyn dali pograć zmienniczkom. Przewaga pruszkowianek zmalała, ale nie miało to już wpływu na końcowe zwycięstwo „żółto-czerwono-niebieskich”.

Dzięki trzeciej wygranej pruszkowianki objęły prowadzenie w grupie A pierwszej ligi. Liderki wyprzedzają drugi w tabeli AZS Uniwersytet Warszawski dzięki lepszemu bilansowi zdobytych/straconych punktów. Prowadzący  po drugiej kolejce AZS Uniwersytet Gdański w trzeciej serii pauzował.

W kolejnym meczu Panattoni Europe Lider Pruszków zagra z drugim zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZKosz. Mecz w Łomiankach w sobotę (20 października) o godzinie 13 w hali ICDS przy ul. Stanisława Staszica 2.

Panattoni Europe Lider Pruszków – SKK Polonia Warszawa 74:61 (12:19,27:16,24:12,11:14)

Punkty dla Lidera: M. Marciniak 17, K. Dzierbicka 14, K. Sosnowska 14, K. Szyller 12, A. Kędzierska 7, A. Szczepanik 5, M. Bieniek 4, A. Myślak 1, K. Krajewska 0, M. Mistygacz 0, A. Wawrzyniak 0, K. Zaborska 0.

Punkty dla Polonii: A. Kuncewicz-Dąbek 11, I. Błajda 10, Z. Wrzesień 10, A. Kaja 9, A. Ostasiewicz 6,  I. Płaczkiewicz 6, J. Kowalska 5, I. Gawryszewska 2, N. Gejcyg 2, A. Bekasiewicz 0, S. Frojdenfal 0, A. Piechota 0.

 

Lider Pruszków

Wicemistrz 1 Ligi Koszykówki Kobiet
sezon 2018/2019

Materiały opublikowane w tym serwisie chronione są prawem autorskim. Wykorzystywanie ich w całości lub w części, bez wiedzy i zgody KLUBU jest zabronione.
Copyright ©2020 LIDER Pruszków | Polityka prywatności
Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Przeczytaj więcej o ciasteczkach oraz zapoznaj się z polityką prywatności.