Podwójne wzmocnienie z Leszna

Magdalena Wojdalska oraz Weronika Dąbrowska to kolejne zawodniczki, które związały się kontraktami z Pruszkowskim Towarzystwem Sportowym LIDER. W zeszłym sezonie razem reprezentowały zespół Tęczy Leszno.

Magdalena Wojdalska ma 23 lata i jest wychowanką Kusego Szczecin. Na boisku występuje na pozycjach 1 oraz 2. W zakończonym sezonie była pierwszoplanową postacią drużyny z Leszna, przewodząc tam w klasyfikacjach punktowych, asyst i przechwytów. W rozegranych 23 meczach rzucała średnio 14.1 punktów, a oprócz tego na swoim koncie zapisywała 3.8 zbiórek, 3.2 asysty oraz 2.7 przechwytów. Nasza Liderka w przeszłości reprezentowała też pierwszoligowe King Wilki Morskie Szczecin, a w latach 2013-2016 broniła barw Enea AZS Poznań. Zawodniczka w swoim CV ma również występy w reprezentacji Polski do lat 21 podczas Mistrzostw Europy w 2011 roku, które odbywały się w Rumunii.

Magdalena Wojdalska

#12 Magdalena Wojdalska

Na pozycji rozgrywającej występuje także druga z przedstawianych dziś zawodniczek – Weronika Dąbrowska. 22-latka pochodzi z Płońska, ale jej kariera jest głównie powiązana z występami w stołecznych klubach. W Warszawie reprezentowała drużyny SKS 12, Polonii, oraz KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Potem próbowała swoich sił w Stanach Zjednoczonych występując tam w lidze akademickiej. Po dwóch latach spędzonych za oceanem wróciła do Polski i w sezonie 2016/2017 związała się z zespołem grupy B pierwszej ligi – XDemon Tęczą Leszno. Podobnie jak Magdalena Wojdalska stała się tam pierwszopiątkową zawodniczką drużyny. W minionych rozgrywkach wystąpiła dla Tęczy 23 razy kończąc mecze ze średnim dorobkiem 9.8 pkt, 3.1 zbiórek, 2 asyst oraz 1.3 przechwytów.

Weronika Dąbrowska

#3 Weronika Dąbrowska

 

foto: Mateusz Jaśkowiak (sport.elka.pl)

Następny mecz

WICEMISTRZ 1LK
sezon 2017/2018

Sponsor tytularny

Panattoni Europe

Sponsorzy główni

Pruszków
American Club Nice Blachy Pruszynski

Sponsorzy

EBB Nieruchomości Probis Galon Powiat pruszkowski

Partnerzy

Komartrans Opcja.pl Stelman MZOS Pruszków Medica-Med Pruszków Labofoto Pruszków KOSMEPOL - Fabryka LOREAL Auto Service Zalewscy

Patronat medialny

WPR24.pl / WPR media Głos Pruszkowa gpr24.pl
Telkab POPradio koszykowkakobiet.pl
Materiały opublikowane w tym serwisie chronione są prawem autorskim. Wykorzystywanie ich w całości lub w części, bez wiedzy i zgody KLUBU jest zabronione.
Copyright ©2018 LIDER Pruszków | Polityka prywatności
Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Przeczytaj więcej o ciasteczkach oraz zapoznaj się z polityką prywatności.