Porażka na zakończenie stycznia

W meczu 17. kolejki pierwszej ligi Liderki podejmowały na własnym boisku czwarty zespół pierwszej ligi – AZS UG Gdańsk. Naszym koszykarkom nie udało się zrewanżować za porażkę z pierwszego meczu (74:58). Straty, jakie poniosły pruszkowianki w pierwszej połowie były zbyt duże, aby odrobić je w kolejnych 20 minutach. Lider przegrał z gdańską ekipą 59:70.
Początek spotkania stał pod znakiem strat po obu stronach, a pierwsze próby zdobycia punktów kończyły się niepowodzeniem. Po pięciu minutach mieliśmy na tablicy dość niski wynik 5:5. Na kolejne trafienie gości odpowiedziała Katarzyna Agnieszczak. Dzięki jej celnej trójce nasz zespół objął jednopunktowe prowadzenie. Dalsze wydarzenia zostały zdominowane przez przyjezdne. Po serii pięciu celnych rzutów gdańszczanki uciekły nam na dystans dziewięciu punktów. Ostatnie słowo w tej kwarcie należało jednak do Klaudii Babeckiej, która trafieniem z półdystansu zamknęła wynik – przegrywaliśmy z drużyną Uniwersytetu Gdańskiego 10:17.

Klaudia Babecka, Aleksandra Mysińska, Katarzyna Agnieszczak, Jolanta Nowocin, Anna Dąbek

Drugą część meczu dobrze rozpoczęły Liderki. Po dwóch trafieniach Aleksandry Mysińskiej w pierwszej minucie Lider znalazł się tuż za plecami rywala. W kolejnych minutach nasze zawodniczki utrzymywały kontakt z przeciwniczkami i  ten stan trwał do połowy kwarty. Wtedy bowiem gdańszczanki  zaczęły nam „odjeżdżać”. Ich rajd zakończyła dopiero syrena kończąca pierwszą połowę pojedynku. Po dwóch partiach przegrywaliśmy 23:39. Na dodatek mecz musieliśmy kontynuować już bez wsparcia naszej kapitan, która za swoje drugie przewinienie techniczne musiała zakończyć udział w tym spotkaniu.

Aleksandra Mysińska, Jolanta Nowocin, Katarzyna Agnieszczak, Kamila Petryka, Anna Dąbek

Ani wspomniana wcześniej sytuacja, ani wysokie prowadzenie przeciwniczek nie podłamało naszego zespołu. Po przerwie Liderki ruszyły do odrabiania strat i stopniowo zmniejszały dystans dzielący oba zespoły. Na minutę przed końcem kwarty z przewagi gości zostało już tylko 5 punktów (44:49). Końcówka należała jednak do przyjezdnych, a wynik tej części ustaliła rzutem równo z syreną Paulina Kuras. Koszykarki pruszkowskiego zespołu wygrały w tej kwarcie 21:15, jednak w całym meczu górą wciąż były przeciwniczki, które prowadziły 44:54. Ostatnia kwarta nie przyniosła nam pomyślnego zakończenia. Przebieg rywalizacji w tej odsłonie był bardziej wyrównany, co pozwoliło gdańszczankom utrzymać swoje prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 70:59.

PTS Lider Pruszków – AZS Uniwersytet Gdański 59:70 (10:17,13:22,21:15,15:16)

LIDER: Anna Dąbek 21, Aleksandra Mysińska 19, Katarzyna Agnieszczak 9, Jolanta Nowocin 6, Klaudia Babecka 2, Kamila Petryka 2, Daria Doga 0, Zuzanna Wrzesień 0.

Gdańsk: Paulina Kuras 19, Żaneta Szczęśniak 15, Jastina Kosalewicz 14 (11 zb), Marta Cieślicka 7, Karina Różyńska 7, Kinga Bączek 5, Angelika Kuras 5, Magdalena Jacak 0