Porażka w drugim meczu turnieju

W drugim dniu turnieju przyszło naszym LIDERkom zmierzyć się z zespołem TK Alles Głowno, z którym spotkaliśmy się dwukrotnie w ramach finału strefy mazowieckiej. W obu tych spotkaniach zwycięstwo odniosła drużyna z Głowna pokonując nasze LIDERki w Głownie 70:47 i w Pruszkowie 66:59.

LIDERki chciały zrewanżować się za te dwie porażki, a dodatkowo stawka meczu sprawiła, że przystąpiły do niego niezwykle skoncentrowane. Również zawodniczki z Głowna doskonale zdawały sobie sprawę o co grają i już pierwsze minuty meczu zapowiadały walkę o każdy punkt do samego końca. Pierwsza kwarta kończy się remisem 15:15, co zapowiada kolejne emocje. W drugiej kwarcie na nieznaczne prowadzenie wychodzą LIDERki, ale niestety nie udaje się go utrzymać, a popisowa gra Kamili Trojanowskiej sprawia, że na dużą przerwę z 8-punktową zaliczką schodzą gospodynie (39:31). Trzecia kwarta to celne trafienie za trzy Jolanty Nowocin, chwila nieskutecznej gry z obu stron i kolejna „trójka” LIDERa, tym razem w wykonaniu Katarzyny Agnieszczak i przewaga wypracowana przez zawodniczki z Głowna szybko zaczyna maleć. Przed ostatnią odsłoną tego meczu na tablicy wyników mamy 46:43 dla TK Alles. Początek IV kwarty należał do LIDERek, najpierw trafia za dwa Kamila Petryka, a chwilę później za sprawą „trójki” Klaudii Babeckiej nasza drużyna wychodzi na prowadzenie (46:48). W odpowiedzi celne trafia za trzy Anna Kolasa i znowu Głowno jest lepsze (51:50). Kolejne trafienia Marty Grzelak, przy braku skuteczności LIDERa sprawia, że gospodynie zwiększają przewagę do 4 punktów. LIDER zmniejsza stratę za sprawą celnego rzutu za dwa Katarzyny Agnieszczak, ale jej kolejne dwie próby (najpierw za dwa a później za trzy punkty) są niecelne, co ponownie wykorzystuje Marta Grzelak zdobywając po szybkim ataku kolejne dwa punkty dla swojej drużyny. Na niespełna 3 minuty przed końcem meczu celnie trafia Agata Pacuszka i na tablicy wyników mamy 56:54 dla Głowna. Niestety były to ostatnie celne rzuty w tym meczu i mimo zaciętej walki do samego końca wynik nie ulega zmianie, a z drugiego turniejowego zwycięstwa cieszą się zawodniczki TK Alles Głowno.

P4180012

TK Alles Głowno 56:54 PTS LIDER Pruszków
(15:15, 24:16, 7:12, 10:11)

Głowno: Kamila Trojanowska 16, Anna Kolasa 13, Magdalena Grzelak 11, Kamila Polit 7, Paulina Jędrzejewska 4, Marta Piątek 3, Karolina Krawczyk 2, Daria Dziwulska 0.

LIDER: Katarzyna Agnieszczak 15, Agata Pacuszka 11, Klaudia Babecka 10, Daria Doga 9, Jolanta Nowocin 5, Kamila Petryka 4, Katarzyna Miłobędzka 0, Maja Stachura 0.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W pierwszym meczu drugiego dnia turnieju xDemon Tęcza Leszno uległ AZS-owi Katowice 55:61.

xDemon Tęcza Leszno 55 : 61 KU AZS UŚ Katowice
(19:19, 9:16, 12:5, 15:21)

Tęcza: Agnieszka Karolewicz 13, Justyna Hołtyn 12, Agnieszka Czmochowska 8, Martyna Mićków 8, Jagoda Iradzka 6, Kamila Jaworowska 6, Zuzanna Janowicz 2, Zuzanna Gadkowska 0, Dagmara Moszak 0, Weronika Woźniak 0

AZS: Klaudia Rutkowska 15, Karolina Wiewiórka 12, Natalia Nowak 11, Izabella Krawczyk 7, Ewelina Najduch 7, Daria Marchewka 6, Dominika Oleksy 3, Partycja Swadzba 0

Po dwóch dniach najskuteczniejsze zawodniczki turnieju finałowego to Katarzyna Agnieszczak (LIDER) 28 pkt., Marta Grzelak i Kamila Trojanowska (obie Alles) po 25 pkt., Klaudia Rutkowska (AZS) 22 pkt., Natalia Nowak (AZS) 21 pkt.

źródło: koszykowkakobiet.pl, pzkosz.pl