Przegrywamy w ostatnim meczu rundy zasadniczej

Niepowodzeniem Lidera zakończył się ostatni mecz w rundzie zasadniczej w sezonie 2016/2017. Na własnym boisku pruszkowianki przegrały z zespołem Politechniki Gdańskiej 55:72. Porażka w tym spotkaniu sprawiła, że do pierwszej rundy playoff przystąpimy ostatecznie z piątego miejsca.

Gdańszczanki już w pierwszej akcji stanęły przed szansą zdobycia punktów z linii rzutów osobistych, ale Agnieszka Przybytek wykorzystała jedynie swój drugi rzut. W pierwszych akcjach nasz zespół zagrał niezbyt rozważnie, dopuszczając się czterech strat jeszcze przed zdobyciem pierwszych punktów w meczu. Wynik po stronie Lidera dopiero po ponad trzech minutach otworzyła Marzena Marciniak doprowadzając w ten sposób do remisu po 2. Lider tylko raz w meczu objął prowadzenie, a miało to miejsce w połowie kwarty, kiedy po trafieniu Moniki Skrzecz Lider objął prowadzenie 5:4. Radość w pruszkowskich szeregach nie trwała długo – kilkanaście sekund później tym samym odwdzięczyła się Edyta Faleńczyk i zespół z Gdańska ponownie przewodził tej rywalizacji. W dalszej części kwarty goście jeszcze dwukrotnie trafiali zza łuku powiększając swoją przewagę o kolejne punkty. Liderki pod tym względem nie były tak skuteczne i pierwszą część zakończyły ze stratą dziewięciu punktów do zespołu przyjezdnego (13:22). Wynik drugiej kwarty był już bardziej wyrównany. W początkowej fazie drugiej kwarty pruszkowiankom udało się odrobić część strat poniesionych przed przerwą. W połowie kwarty przegrywaliśmy różnicą pięciu punktów (22:27). W tym momencie do gry wróciły jednak koszykarki Politechniki i w decydującym momencie dały odpór atakom ze strony Liderek. Ostatecznie przewaga gości wzrosła o jeszcze jeden punkt i na półmetku przegrywaliśmy 29:39. Trzecia kwarta przez długi czas nie dawała nadziei na poprawę w meczu. Już na samym początku gdańszczanki powiększyły roznicę do 14 punktów i dwucyfrowa przewaga po stronie rywali utrzymywała się przez większość kwarty. Światełkiem w tunelu okazały ostatnie trzy minuty tej odsłony. Najpierw z linii rzutów osobistych trafiła Agata Ostrowska, a później osiem oczek z rzędu zdobyła dla pruszkowskiego zespołu Alicja Minczewska. Ostatnia trójka na ok. 20 sekund przed końcem zmniejszyła przewagę gości do czterech oczek -48:52. Przebieg czwartej kwarty szybko rozwiał nadzieje na zwycięstwo Lidera. Przyjezdne od pierwszych akcji szukały fauli po naszej stronie i już po niecałych dwóch minutach nasz zespół miał na koncie cztery przewinienia, a każdy kolejny oznaczał okazję do punktów z linii rzutów osobistych. W dużej mierze dzięki temu koszykarki Politechniki zdołały obronić swoje prowadzenie i powiększyć je ostatecznie do 17 punktów. Przegrana 55:72 oznacza, że pierwszą rundę playoff nasz zespół rozpocznie od spotkania wyjazdowego. Podobnie jak przed rokiem naszym rywalem będzie pabianicka drużyna Grot Mobilis. Pierwszy mecz 22 marca o godzinie 17:30 w Hali Powiatowej przy ul.Św.Jana 30/36 w Pabianicach.

Panattoni Europe LIDER Pruszków – Politechnika Gdańska 55 : 72(13:22,16:17,19:13,7:20)

LIDER: Alicja Minczewska 19, Marzena Marciniak 12, Agata Ostrowska 8, Monika Bieniek 5, Monika Skrzecz 5, Zuzanna Wrzesień 4, Katarzyna Szyller 2, Daria Doga 0, Agata Jamrozik 0, Anna Karasek 0

Politechnika: Agnieszka Przybytek 18, Agnieszka Wierzbicka 13, Karolina Brzozowska 12, Edyta Faleńczyk 10, Justyna Wróbel 9, Martyna Pyka 8, Marianna Duszkiewicz 2, Anna Górska 0, Zofia Korczak-Komorowska 0, Natalia Ławicka 0