Rozstrzygnięcie w drugiej połowie

W meczu ósmej kolejki pierwszej ligi Liderki podejmowały drugą drużynę SMS PZKosz Łomianki. W pierwszej połowie to drużyna przyjezdna zaskakująco nadawała ton spotkaniu. Dopiero po przerwie Liderki wykazały się wyższością swojego koszykarskiego warsztatu, co zaowocowało zwycięstwami w kwartach numer trzy i cztery. Lider pokonał przedostatni zespół grupy A 64:52.

Trzy dni po meczu z pierwszym zespołem SMS PZKosz pruszkowianki tym razem gościły na swoim parkiecie drugi zespół z Łomianek. Rywalki zbyt dobrze wiedziały gdzie szukać bolączek w naszym zespole. Przyjezdne, które w teorii były słabszym zespołem, nie zamierzały czekać na to co zrobią pruszkowianki i w myśl zasady „najlepszą obroną jest atak” już w pierwszych akcjach objęły kilkupunktowe prowadzenie. Na pierwszą zdobycz Lidera czekaliśmy do trzeciej minuty, kiedy rzutem z półdystansu wynik otworzyła Magdalena Wojdalska. Potem prowadzenie o kolejne trzy oczka powiększyła Julia Bazan, ale Liderki szybko skróciły dystans pomiędzy zespołami. Po trafieniu Alicji Minczewskiej nasza drużyna objęła prowadzenie i mogłoby się wydawać, że to koniec popisów młodych koszykarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Łomianek. Te jednak nie podłamały się utratą dogodnej przewagi i do końca kwarty pomiędzy zespołami utrzymywała się tylko minimalna różnica punktów. Ostatnie słowo należało jednak do rywalek, które równo z syreną zdobyły ostatnie oczka, ustalając tym samym wynik pierwszej części 15:16. Druga część rozpoczęła się od kolejnych trafień dla SMS PZKosz. Po przerwie przyjezdne powiększyły swoją przewagę, która utrzymywała się przez większość drugiej kwarty. Dopiero w końcówce, głównie dzięki wysokiemu pressingowi duetu Magdalena Wojdalska i Olivia Szumełda-Krzycka, udało się ponownie zmniejszyć dystans do przeciwnika. Druga kwarta zakończyła się remisem po 13 i do zespołu z Łomianek traciliśmy punkt (28:29).

Liderki nie mogły sobie pozwolić na drugą porażkę z Łomiankami w ciągu czterech dni i bardzo chciały odmienić obraz gry w drugiej połowie. „Żółto-czerwono-niebieskie” przełamały rywalki po trafieniach Katarzyny Sobczyńskiej z linii rzutów osobistych, ale w kolejnych minutach wciąż nie mogły potwierdzić swojej przewagi odpowiednią liczbą punktów. To udało się spełnić w ostatnich dziesięciu minutach. Po stronie przeciwnika niemal osamotniona w zdobywaniu punktów 16-letnia Bazan nie była w stanie utrzymać swojego zespołu w walce o końcowe zwycięstwo. W decydującej partii Liderki zdystansowały łomianczanki i wygrały ją 22:11, a w cały mecz zakończyły zwycięstwem 64:52.

Panattoni Europe Lider Pruszków   64 : 52   SMS PZKosz II Łomianki
(15:16, 13:13, 14:12, 22:11)

LIDER: Olivia Szumełda-Krzycka 27, Magdalena Wojdalska 7, Alicja Minczewska 6, Katarzyna Szyller 6, Kinga Piędel 5, Marzena Marciniak 4, Katarzyna Sobczyńska 4, Monika Bieniek 2

SMS II: Julia Bazan 16, Emilia Kośla 12, Aleksandra Ustowska 6, Aleksandra Pszczolarska 5, Magdalena Szulc 4, Aleksandra Wypustek 4, Magdalena Tabak 3, Martyna Kowalska 2, Marta Duda 0, Anna Markowska 0

Następny mecz

SMS PZKosz II Łomianki

:

PTS Lider Pruszków Panattoni Europe Lider Pruszków
1 Liga Kobiet - IV kolejka 20 października 2018 godz. 13:00 Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe ul. Stanisława Staszica 2, Łomianki