Trzecia ligowa porażka w sezonie

Nie udał się nam rewanż za porażkę z pierwszego meczu przeciwko SMS-owi PZKosz Łomianki. Po burzliwej końcówce Liderki przegrały na własnym boisku 59:62. Dla zespołu z Łomianek było to czwarte zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Spotkanie upływało pod dyktando rywalek, choć przewaga prowadzącej drużyny nie była tak widoczna jak w pojedynku rozegranym w Łomiankach. Zespół SMS-u starał się maksymalnie wykorzystywać swoje atuty – szczególnie widoczne było to w ich przygotowaniu motorycznym, a pozornie stracone piłki, dzięki poświęceniu zawodniczek, często wracały do gry. W ataku drużyny prezentowały się podobnie, zarówno w liczbie oddanych rzutów, jak i ich skuteczności. Zdecydowanie lepiej przyjezdne prezentowały się w rzutach osobistych. W tym elemencie przeciwniczki oddały aż 36 rzutów, z czego 25 przełożyło się na zdobycz punktową. Dla porównania Liderki w 19 próbach zdobyły 15 oczek.

Pomimo częstszych błędów Liderki utrzymywały się przez większą część meczu tuż za plecami rywalek. W pierwszej połowie tablica wyników trzykrotnie wskazywała remis, ale na zmianę prowadzenia pruszkowscy kibice nie doczekali się. Na półmetku rywalizacji Liderki przegrywały 26:31. Dystans ten zmniejszyła wygrana przez nas trzecia partia 19:17. Do decydującej części meczu przystępowaliśmy więc z trzypunktową stratą. Niestety zespół nie mógł już liczyć na aktywne wsparcie Marzeny Marciniak, która z powodu urazu stawu skokowego musiała przedwcześnie zakończyć swój udział w meczu.

Czwarta kwarta rozpoczęła się po myśli pruszkowianek, które po czterech minutach gry wyszły na pierwsze w tym meczu prowadzenie. Po dającym prowadzenie rzucie Olivii Szumełdy-Krzyckiej kolejne punkty dołożyły Magdalena Wojdalska i Agata Szczepanik. Dzięki nim udało się odskoczyć przeciwniczkom na cztery punkty, jednak chwilę później akcja 2+1 Aleksandry Ustowskiej zniwelowała naszą przewagę. Z upływającym czasem gra zaczęła nam się zaostrzać. Przez kolejne minuty prowadzenie zmieniało się kilka razy po rzutach osobistych obu drużyn. Na ok. 90 sekund przed końcem meczu jednopunktowego prowadzenia broniły koszykarki z Łomianek. Przy posiadanej piłce niesportowe przewinienie odgwizdano Olivii Szumełdzie-Krzyckiej, a po wznowieniu gry sędziowie dopatrzyli się faulu Agaty Szczepanik, która po starciu z rywalką również musiała zakończyć swój występ. Po dwóch celnych rzutach Natalii Klimek przyjezdne powiększyły przewagę do pięciu oczek. Po tych rzutach zostawało jeszcze 40 sekund na odpowiedź, ale Liderki nie zdołały odrobić całej straty. Mecz pomiędzy Liderem, a SMS PZKosz Łomianki zakończył się wynikiem 59:62.

Panattoni Europe Lider Pruszków 59 : 62 SMS PZKosz Łomianki
(15:17,11:14,19:17,14:14)

LIDER: Olivia Szumełda-Krzycka 23, Monika Bieniek 7, Alicja Minczewska 6, Agata Szczepanik 6, Katarzyna Sobczyńska 5, Magdalena Wojdalska 4, Kinga Piędel 3, Marta Mistygacz 2, Katarzyna Szyller 2, Marzena Marciniak 1

SMS: Natalia Klimek 18, Bożena Puter 13, Julia Niełacna 12, Barbara Zieniewska 8, Łucja Grzenkowicz 7, Aleksandra Ustowska 4, Julia Bazan 0, Martyna Kowalska 0, Anna Markowska 0, Magdalena Szulc 0, Karolina Szydłowska 0

Następny mecz

KKS Olsztyn KKS Olsztyn

:

Panattoni Europe Lider Pruszków
1LK <> XXI kolejka 23 luty 2018 godz.:  17:30 Hala: OSiR Olsztyn ul. Głowackiego 27, Olsztyn