Turniej w Aleksandrowie kończymy tuż za podium

W dniach 16-18 września br. nasze koszykarki brały udział w Memoriale im. Andrzeja Nowakowskiego, który od czterech lat rozgrywany jest w hali Miejskiego Zespołu Szkół w Aleksandrowie Łódzkim. Oprócz pruszkowianek oraz ekipy gospodarzy, w gronie uczestników znalazły się kolejne cztery pierwszoligowe drużyny: AZS Uniwersytet Warszawski, Mon-Pol Płock, AZS UG Gdańsk i MUKS Poznań. Trzydniowy turniej był dobrą okazją do oceny dotychczasowych przygotowań oraz wyłapania mankamentów w grze, które przed meczami o stawkę będą wymagać poprawy.

Koszykarki Lidera rywalizację rozpoczęły w piątek, a przeciwnikami w grupie były drużyny z Aleksandrowa oraz Warszawy. Na pierwszy ogień trafił UKS SMS Basket. Wygrana w pierwszym meczu nie przysporzyła pruszkowiankom większych problemów, chociaż to młode koszykarki miejscowego UKS-u rozpoczęły od prowadzenia. Po niedługiej chwili Lider opanował sytuację na boisku odrabiając szybko straty, a w kolejnych minutach objął prowadzenie, którego nie oddał. Ostatecznie w pierwszym meczu turnieju zwyciężyły „żółto-czerwono-niebieskie” z blisko 20-punktową przewagą (47:66) nad drużyną z Aleksandrowa. Najwięcej punktów dla Lidera w tym meczu zdobyły: Marzena Marciniak (13 pkt), Alicja Minczewska i Katarzyna Szyller (po 11 pkt)

14379920_1758575047736011_2091608755967378468_o

Skład Lidera podczas turnieju w Aleksandrowie Łódzkim. W górnym rzędzie od lewej stoją: Daria Doga (kpt.), Katarzyna Szyller, Monika Bieniek, Anna Karasek, Marzena Marciniak, Jacek Rybczyński (trener). W dolnym rzędzie od lewej: Małgorzata Murza, Kinga Milcarz, Alicja Minczewska, Zuzanna Wrzesień, Kamila Kowalska. Na zdjęciu nieobecna jest Agata Jamrozik.

W sobotę naszym przeciwnikiem był dobrze znany nam zespół Uniwersytetu Warszawskiego. Po pierwszej połowie kilka punktów więcej na swoim koncie miały akademiczki. Trzecia kwarta padła jednak łupem Liderek, które w 10 minut odrobiły wszystkie straty do przeciwnika i objęły prowadzenie (43:38). Przewaga Lidera utrzymywała się niemal kolejne dziewięć minut. Na 60 sekund przed końcem meczu pruszkowianki prowadziły różnicą pięciu punktów, jednak w tym krótkim okresie to zespół z Warszawy zachował więcej zimnej krwi. Stołeczne koszykarki zdołały doprowadzić do remisu, a decydujące punkty rzuciły równo z końcową syreną. Od gwarantowanego pierwszego miejsca w grupie i walki o pierwsze miejsce dzieliły nas dosłownie ułamki sekundy, a tak pozostało nam oczekiwanie na wynik ich drugiego meczu (tego samego dnia warszawianki miały zagrać jeszcze z drużyną gospodarzy turnieju). W sesji wieczornej AZS UW bez większych problemów ograł koszykarki z Aleksandrowa 78:60 spychając nas na drugą lokatę w grupie. W meczu z Uniwersytetem Warszawskim najlepiej punktującymi zawodniczkami w naszym zespole były: Katarzyna Szyller (20 pkt), Alicja Minczewska (10 pkt), Kamila Kowalska i Monika Bieniek (po 8 pkt).

Stawką niedzielnego pojedynku było trzecie miejsce w turnieju, a naszym rywalem okazał się spadkowicz z ekstraklasy – MUKS Poznań. Po pierwszej kwarcie to pruszkowianki miały więcej powodów do zadowolenia prowadząc 24:20. W kolejnych dwóch kwartach górą były jednak koszykarki MUKS-u, które zdołały wypracować aż 20-punktową przewagę. Ostatnia część ponownie była lepsza w wykonaniu koszykarek Lidera, jednak wygrana 20:14 nie pozwoliła na złapanie kontaktu z poznańskim zespołem. W trzecim dniu Memoriału najlepiej punktowały: Marzena Marciniak (17 pkt), Katarzyna Szyller (15 pkt) oraz Daria Doga (11 pkt).

14355131_1740565792877676_4155862713652954653_n

Wyniki spotkań Memoriału im. Andrzeja Nowakowskiego:

piątek, 16.09:
Mon-Pol Płock – MUKS Poznań 51:73 (14:18,12:20,13:19,12:16)
UKS Basket – PTS Lider Pruszków 47:66 (14:19,14:21,16:18,3:8)
LIDER: Marzena Marciniak 13, Alicja Minczewska 11, Katarzyna Szyller 11, Daria Doga 9, Monika Bieniek 8, Zuzanna Wrzesień 8, Kamila Kowalska 6, Anna Karasek 3, Kinga Milcarz 2, Małgorzata Murza 0

sobota, 17.09:
Mon-Pol Płock – AZS UG 65:101 (19:33,13:24,19:18,14:26)
PTS Lider Pruszków – AZS UW Warszawa 55:57 (12:16,13:16,18:6,12;19)
LIDER: Katarzyna Szyller 20, Alicja Minczewska 10, Monika Bieniek 8, Kamila Kowalska 8, Anna Karasek 6, Daria Doga 2, Agata Jamrozik 1, Marzena Marciniak 0, Kinga Milcarz 0, Zuzanna Wrzesień 0

MUKS Poznań – AZS UG 73:83 (16:20,21:19,19:20,17;24)
UKS Basket – AZS UW Warszawa 60:78 (16:19,13:13,11:24,20:22)

niedziela, 18.09:
mecz o 5. miejsce:
UKS Basket – Mon-Pol Płock 48:68 (12:22,11:20,12:17,13:9)

mecz o 3. miejsce:
PTS Lider Pruszków – MUKS Poznań 67:81 (24:20,10:27,13:20,20:14)
LIDER: Marzena Marciniak 17, Katarzyna Szyller 15, Daria Doga 11, Zuzanna Wrzesień 7, Monika Bieniek 6, Alicja Minczewska 5, Agata Jamrozik 2, Kamila Kowalska 2, Kinga Milcarz 2, Anna Karasek 0, Małgorzata Murza 0

mecz o 1. miejsce:
AZS UW Warszawa – AZS UG 58:71 (21:22,8:17,21:19,11:6)