Był już sparing, a teraz czas na turniej … czyli kolejny sprawdzian naszych LIDERek

ŁKS SMS ŁódźNiespełna po tygodniu od rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu nasze LIDERki rozegrały swój pierwszy mecz sparingowy. Przeciwnikiem „żółto-czerwono-niebieskich” był ŁKS SMS Łódź – drużyna, która uplasowała się na drugim miejscu ligowej tabeli w sezonie 2015/2016. Mecz kontrolny rozegrano w piątkowy wieczór – 9 września – w hali przy ul. Milionowej w Łodzi. Pomimo że zawodniczki ŁKS-u wystąpiły w odmienionym składzie w porównaniu do minionego sezonu, to po końcowej syrenie ze sparingowego zwycięstwa mogły się cieszyć właśnie one (72:61). Nasza drużyna również nie ma powodów do narzekań. Zważywszy na etap przygotowań na którym jesteśmy, przegrana jedenastoma punktami z ubiegłorocznym finalistą pierwszoligowych rozgrywek może być niezłą zapowiedzią na nadchodzący sezon. Bardzo dobrą zmianę w tym meczu dała nasza młoda zawodniczka – Małgorzata Murza, która co prawda nie zdobyła żadnego punktu w swoim pierwszym występie w barwach seniorskiego LIDERa, ale wykazała się mocnym zaangażowaniem w grę zespołu.

ŁKS SMS Łódź  72 : 61  PTS LIDER Pruszków
(18:12, 27:20, 15:16, 12:13)

ŁKS: Natalia Łopińska 19, Aleksandra Dziwińska 18, Marta Mistygacz 14, Kinga Bandyk 12, Martyna Borowiecka 7, Natalia Wiaderkiewicz 2, Adrianna Gajos 0

LIDER: Alicja Minczewska 17, Katarzyna Szyller 16, Marzena Marciniak 14, Daria Doga 4, Monika Bieniek 3, Kamila Kowalska 2, Kinga Milcarz 2, Zuzanna Wrzesień 2, Anna Karasek 1, Małgorzata Murza 0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kolejnym sprawdzianem w przygotowaniach naszego zespołu będzie rozegrany w dniach 16-18 września w Aleksandrowie Łódzkim turniej – IV Memoriał im. Andrzeja Nowakowskiego. Wśród pierwszoligowych drużyn seniorskich w turnieju, oprócz naszego LIDERa, wezmą udział AZS Uniwersytet Gdański, AZS Uniwersytet Warszawski, MON-POL Płock, MUKS Poznań oraz drużyna gospodarzy UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Zgodnie z harmonogramem turnieju w pierwszym meczu (piątek – 16 września, godz. 18.00), w ramach grupy A, zmierzymy się z zespołem z Aleksandrowa, a w drugim (sobota – 17 września, godz. 12:00), naszym przeciwnikiem będą warszawskie akademiczki. Godzinę rozpoczęcia niedzielnego spotkania z udziałem naszego LIDERa poznamy po zakończeniu rozgrywek grupowych (szczegóły poniżej).

IV Memoriał im. Andrzeja Nowakowskiego ... 16-18 września, Aleksandrów Łódzki

IV Memoriał im. Andrzeja Nowakowskiego … 16-18 września, Aleksandrów Łódzki

Mecze drużyn pierwszoligowych zostaną rozegrane w hali MZS mieszczącej się przy ul. Waryńskiego 22/26.
Wszystkich naszych Kibiców i sympatyków serdecznie zachęcamy i zapraszamy do dopingowania naszych LIDERek we wszystkich meczach turnieju!!

Lider Pruszków

Wicemistrz 1 Ligi Koszykówki Kobiet
sezon 2018/2019

Materiały opublikowane w tym serwisie chronione są prawem autorskim. Wykorzystywanie ich w całości lub w części, bez wiedzy i zgody KLUBU jest zabronione.
Copyright ©2019 LIDER Pruszków | Polityka prywatności
Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Przeczytaj więcej o ciasteczkach oraz zapoznaj się z polityką prywatności.