Udany początek rundy play-off

Lider postawił pierwszy krok ku następnej rundzie fazy play-off. W środowe popołudnie pruszkowianki rozegrały pierwsze spotkanie w Pabianicach z miejscowym Grot Mobilis i pewnie pokonały gospodarzy 34:63. Do zwycięstwa zespół poprowadziły Alicja Minczewska oraz Agata Ostrowska, które zdobyły odpowiednio 17 i 16 punktów.

Po ostatnim przegranym meczu rundy zasadniczej trener naszego zespołu Jacek Rybczyński postanowił dokonać nieco zmian w naszym zespole. Jedną z nich była między innymi korekta w wyjściowej piątce. W Pabianicach Lider wyszedł niższym składem niż miało to miejsce dotychczas, bez typowej środkowej. Początek niepokojąco rozpoczęły miejscowe, które po dwóch pierwszych akcjach łatwo objęły prowadzenie 5:0. Wynik po stronie Lidera otworzyła zza łuku Alicja Minczewska, a po jej przechwycie kilka sekund później akcję 2+1 wykorzystała druga najlepiej punktująca tego dnia Agata Ostrowska. Pabianiczanki stanęły przed ponowną okazją wyjścia na prowadzenie, jednak faulowana podczas rzutu za 3 punkty Katarzyna Szymańska nie wykorzystała żadnej z trzech prób na linii osobistych. Prezent wykorzystały pruszkowianki i powiększyły swoją przewagę. Po sześciu minutach Lider prowadził 7:14 i z tą różnicą dotrwał do zakończenia pierwszej kwarty, która zakończyła się wynikiem 15:22. Wynik w drugiej kwarcie znów otworzyła celna trójka, a wykonawczynią znów okazała się Alicja Minczewska. W środowym pojedynku nasza zawodniczka pięciokrotnie trafiała zza linii 6.75. Gospodarze, mimo dogodnych okazji, seryjnie pudłowali. Zawodziły nawet te, które w sezonie zasadniczym zdążyły w Pruszkowie napsuć sporo krwi, czyli Magdalena Grzelak oraz Anna Kolasa. Dwie najskuteczniejsze zawodniczki w rotacji trener Sylwii Wlaźlak zdobyły dla swojej drużyny w sumie tylko 12 oczek. Pabianiczanki do kosza trafiły zaledwie 11 razy w 57 próbach, a ich średnia rzutów z gry (19.3%) jest najniższą od kilku sezonów. W drugiej połowie tempo spadło i nie doczekaliśmy się emocji. Pruszkowianki nadal dystansowały swoje rywalki. Kolejne dwie partie zakończyły się takim samym wynikiem 7:13. Na cztery minuty przed końcem meczu „żółto-czerwono-niebieskim” udało się osiągnąć granicę 30 punktów przewagi, ale do zakończenia utrzymały 29 oczek. Dla Lidera było to trzecie zwycięstwo z rzędu w Pabianicach. Tym razem wygrywamy 34:63.

Drugi mecz tej serii odbędzie się w sobotę (25 marca) w pruszkowskiej hali ZNICZ. Początek spotkania o godzinie 13. Przypominamy, że w rywalizacji play-off zespoły walczą do dwóch zwycięstw, zatem wygrana Lidera będzie oznaczać nasz awans już w ten weekend. W przypadku zwycięstwa gości decydujący mecz nr 3 zostanie rozegrany w Pabianicach. Zwycięzca naszej pary zagra z wygranym pary w grupie B: MUKS Pomarańczarnia Poznań(1)/KS Ślęza II Wrocław (8).

Grot Mobilis Pabianice – Panattoni Europe LIDER Pruszków 34 : 63(15:22,5:15,7:13,7:13)

Stan rywalizacji: 1-0 dla Lidera

Pabianice: Anna Kolasa 7, Kinga Dzierbicka 5, Magdalena Grzelak 5 (10 zb.), Magdalena Ratajczak 5 (12 zb.), Katarzyna Szymańska 5, Daria Kowalczyk 3, Justyna Rudzka 2, Joanna Twardowska 2, Patrycja Kirsz 0, Dominika Szczygieł 0

LIDER: Alicja Minczewska 17, Agata Ostrowska 16, Monika Skrzecz 9, Monika Bieniek 6, Marzena Marciniak 6 (13 zb.), Katarzyna Szyller 5, Daria Doga 2, Anna Karasek 2, Agata Jamrozik 0, Małgorzata Murza 0, Zuzanna Wrzesień 0