W Pruszkowie z wiceliderem

Po ostatnim przegranym meczu w Warszawie czeka nas kolejne spotkanie z akademiczkami. Tym razem przeciwnikiem będzie AZS Uniwersytet Gdański. Od czasu powrotu Lidera do pierwszej ligi pruszkowiankom jeszcze nie udało się wygrać z tym zespołem, ale nasze ostatnie spotkanie pokazało, że drużynę z Pruszkowa stać na przełamanie tej złej passy. Czy atut własnego boiska okaże się pomocny i Liderki powrócą na zwycięską ścieżkę? Na te pytania odpowiedź poznamy w niedzielę.

Obecnie gdańszczanki meldują się na drugiej pozycji w tabeli grupy A z bilansem 13 zwycięstw i 2 przegranych. Jest to jedyny zespół w naszej grupie, który może mówić o swojej hali w charakterze twierdzy, bowiem do tej pory nie doznał porażki przed własną publicznością. Koszykarki z Gdańska punkty zgubiły jedynie w meczach wyjazdowych przeciwko zespołom z Warszawy oraz Olsztyna. Najskuteczniejszymi zawodniczkami w zespole trenera Włodzimierza Augustynowicza są: Paulina Kuras (13.9 pkt/mecz), Jastina Kosalewicz (12.6 pkt/mecz) oraz Karina Różyńska (12.1 pkt/mecz).

Pierwsze spotkanie naszych drużyn odbyło się w Gdańsku. W listopadzie ubiegłego roku górą były akademiczki, które wygrały wtedy 67:61. Kibice w Gdańsku długo byli świadkami zaciętego i wyrównanego pojedynku. W trzeciej kwarcie zapachniało sporą niespodzianką w wykonaniu „żółto-czerwono-niebieskich”. Drugą połowę Lider rozpoczynał ze stratą 2 punktów do Gdańszczanek, jednak potrzebował trzech minut w tej części meczu by diametralnie odwrócić sytuację. Na 120 sekund przed końcem kwarty prowadziliśmy różnicą jedenastu punktów, ale końcówka to prawdziwy powrót do gry gospodarzy. Udało im się odrobić niemal całą stratę do Lidera i do decydującej partii przystępowali ze stratą 2 oczek. Po wznowieniu gry miejscowe kontynuowały swoją serię, natomiast mechanizmy Lidera zawiodły w kluczowym momencie. Na punkty czekaliśmy do czwartej minuty, ale później wcale nie wyglądało to lepiej. Dopiero w ostatnich trzech minutach pruszkowianki zaczęły punktować w miarę regularnie, ale wystarczyło to zaledwie na zmniejszenie rozmiaru porażki.

Panattoni Europe Lider Pruszków – AZS Uniwersytet Gdański – 19 lutego (niedziela), godzina 15:00, hala ZNICZ w Pruszkowie. Zapraszamy!