Wygrana, ale z problemami

W trzeciej kolejce sezonu 2017/2018 Lider podejmował na własnym parkiecie VBW GTK II Gdynia. Zespół gości sprawił sporo kłopotów pruszkowiankom, które po otrzymanym ciosie w pierwszej kwarcie długo zbierały się do odpowiedzi. Nasz zespół mozolnie odrabiał straty i zdołał wrócić do gry tuż przed zakończeniem trzeciej części. O losach wygranej zadecydowało ostatnie dziesięć minut, które wygraliśmy 22:14, a cały mecz 67:60.

Początek w wykonaniu obu drużyn nie należał do szczególnie udanych. Gdynianki niedługo po rozpoczęciu meczu objęły prowadzenie, chociaż w ich grze sporo było niedokładności. Niestety, pomimo nadarzających się okazji Liderki nie były w stanie przekuć tego na punkty i w połowie pierwszej kwarty przegrywały 7:12. Później goście poprawili swoją grę w ataku, szczególnie jeśli chodzi o skuteczność rzutową z gry, a dodatkowym atutem stały się rzuty wolne, dzięki którym uzyskali 7 z 16 oczek zdobytych w drugich pięciu minutach. Po szybkich punktach na początku drugiej kwarty wynik utknął w punkcie na kolejne kilka minut. Rywalki, które przed przerwą rzucały z 66% skutecznością, teraz notowały regres. Strzelecką niemoc przerwały po dłuższym czasie dwa punkty Katarzyny Sobczyńskiej, ale krótkie chwile radości nadal przeplatały się z okresami bez punktów z jednej, jak i drugiej strony. Lider często próbował zmniejszać dystans próbami zza linii 6,75 m, ale żadna z prób Olivii Szumełdy-Krzyckiej ,czy wcześniej Weroniki Dąbrowskiej nie zakończyła się powodzeniem. Łącznie do przerwy koszykarki z Pruszkowa oddały dziewięć takich prób. W końcówce nasz stan podreperowały celne rzuty osobiste dzięki czemu do gości traciliśmy już 11, a nie 16 punktów.

Trzecią kwartę lepiej rozpoczęły pruszkowianki. Już w pierwszych dwóch minutach zdołały odrobić część punktów. W kolejnych akcjach zaskoczyły wreszcie ataki przyjezdnych, ale chwilę potem za piąty faul z boiska spadła bardzo aktywna Jowita Ossowska. Pod jej nieobecność gra Liderek zaczęła nabierać rozpędu. Do zakończenia trzeciej odsłony pruszkowianki pomniejszały straty i na jej koniec zespoły rozdzielał tylko jeden punkt. W czwartej kwarcie szybko objęliśmy prowadzenie, które goście za pierwszym razem skontrowali. Na kolejną zmianę wyniku już nie odpowiedziały, chociaż Marta Marcinkowska z koleżankami dwoiły się by utrzymać GTK przy życiu. Na dwie i pół minuty przed końcem przy wyniku 58:54 ważną trójkę trafiła Alicja Minczewska, co w dużej mierze ustabilizowało sytuację na boisku. Panattoni Europe Lider Pruszków pokonał w sobotę VBW GTK II Gdynia 67:60.

Dzięki tej wygranej Liderki wciąż utrzymują się na czele grupy A pierwszej ligi. Status niepokonanej, oprócz nas, utrzymują jeszcze trzy drużyny. W grupie A tuż za plecami Lidera znajduje się zespół Uniwersytetu Gdańskiego, który ma tyle samo zwycięstw, ale gorszy bilans punktów, zaś piąte miejsce zajmuje Mon-Pol, który ma rozegrane jedno spotkanie mniej. W grupie B bez porażki pozostała już tylko drużyna Politechniki Krakowskiej.

Panattoni Europe Lider Pruszków – VBW GTK II Gdynia 67:60 (12:28,13:8,20:10,22:14)

Lider: Olivia Szumełda-Krzycka 29, Katarzyna Sobczyńska 10, Marzena Marciniak 9, Alicja Minczewska 7, Katarzyna Szyller 5, Magdalena Wojdalska 5, Monika Bieniek 2, Weronika Dąbrowska 0.

Gdynia: Karolina Stawińska 16, Marta Marcinkowska 14, Jowita Ossowska 11, Anna Jakubiuk 8, Zuzanna Kulińska 6, Dominika Stefańska 3, Zuzanna Klugmann 2, Karolina Hogendorf 0.

Następny mecz

Grot TomiQ Pabianice Grot TomiQ Pabianice

:

PTS Lider Pruszków Panattoni Europe Lider Pruszków
VI. Memoriał im. Andrzeja Nowakowskiego 22 września 2018 godz. 16:00 Hala SP 1 im. Jana Pawła II ul. Waryńskiego 22/26, Aleksandrów Łódzki