Wygrana, ale z problemami

W trzeciej kolejce sezonu 2017/2018 Lider podejmował na własnym parkiecie VBW GTK II Gdynia. Zespół gości sprawił sporo kłopotów pruszkowiankom, które po otrzymanym ciosie w pierwszej kwarcie długo zbierały się do odpowiedzi. Nasz zespół mozolnie odrabiał straty i zdołał wrócić do gry tuż przed zakończeniem trzeciej części. O losach wygranej zadecydowało ostatnie dziesięć minut, które wygraliśmy 22:14, a cały mecz 67:60.

Początek w wykonaniu obu drużyn nie należał do szczególnie udanych. Gdynianki niedługo po rozpoczęciu meczu objęły prowadzenie, chociaż w ich grze sporo było niedokładności. Niestety, pomimo nadarzających się okazji Liderki nie były w stanie przekuć tego na punkty i w połowie pierwszej kwarty przegrywały 7:12. Później goście poprawili swoją grę w ataku, szczególnie jeśli chodzi o skuteczność rzutową z gry, a dodatkowym atutem stały się rzuty wolne, dzięki którym uzyskali 7 z 16 oczek zdobytych w drugich pięciu minutach. Po szybkich punktach na początku drugiej kwarty wynik utknął w punkcie na kolejne kilka minut. Rywalki, które przed przerwą rzucały z 66% skutecznością, teraz notowały regres. Strzelecką niemoc przerwały po dłuższym czasie dwa punkty Katarzyny Sobczyńskiej, ale krótkie chwile radości nadal przeplatały się z okresami bez punktów z jednej, jak i drugiej strony. Lider często próbował zmniejszać dystans próbami zza linii 6,75 m, ale żadna z prób Olivii Szumełdy-Krzyckiej ,czy wcześniej Weroniki Dąbrowskiej nie zakończyła się powodzeniem. Łącznie do przerwy koszykarki z Pruszkowa oddały dziewięć takich prób. W końcówce nasz stan podreperowały celne rzuty osobiste dzięki czemu do gości traciliśmy już 11, a nie 16 punktów.

Trzecią kwartę lepiej rozpoczęły pruszkowianki. Już w pierwszych dwóch minutach zdołały odrobić część punktów. W kolejnych akcjach zaskoczyły wreszcie ataki przyjezdnych, ale chwilę potem za piąty faul z boiska spadła bardzo aktywna Jowita Ossowska. Pod jej nieobecność gra Liderek zaczęła nabierać rozpędu. Do zakończenia trzeciej odsłony pruszkowianki pomniejszały straty i na jej koniec zespoły rozdzielał tylko jeden punkt. W czwartej kwarcie szybko objęliśmy prowadzenie, które goście za pierwszym razem skontrowali. Na kolejną zmianę wyniku już nie odpowiedziały, chociaż Marta Marcinkowska z koleżankami dwoiły się by utrzymać GTK przy życiu. Na dwie i pół minuty przed końcem przy wyniku 58:54 ważną trójkę trafiła Alicja Minczewska, co w dużej mierze ustabilizowało sytuację na boisku. Panattoni Europe Lider Pruszków pokonał w sobotę VBW GTK II Gdynia 67:60.

Dzięki tej wygranej Liderki wciąż utrzymują się na czele grupy A pierwszej ligi. Status niepokonanej, oprócz nas, utrzymują jeszcze trzy drużyny. W grupie A tuż za plecami Lidera znajduje się zespół Uniwersytetu Gdańskiego, który ma tyle samo zwycięstw, ale gorszy bilans punktów, zaś piąte miejsce zajmuje Mon-Pol, który ma rozegrane jedno spotkanie mniej. W grupie B bez porażki pozostała już tylko drużyna Politechniki Krakowskiej.

Panattoni Europe Lider Pruszków – VBW GTK II Gdynia 67:60 (12:28,13:8,20:10,22:14)

Lider: Olivia Szumełda-Krzycka 29, Katarzyna Sobczyńska 10, Marzena Marciniak 9, Alicja Minczewska 7, Katarzyna Szyller 5, Magdalena Wojdalska 5, Monika Bieniek 2, Weronika Dąbrowska 0.

Gdynia: Karolina Stawińska 16, Marta Marcinkowska 14, Jowita Ossowska 11, Anna Jakubiuk 8, Zuzanna Kulińska 6, Dominika Stefańska 3, Zuzanna Klugmann 2, Karolina Hogendorf 0.

Następny mecz

MON-POL Płock Mon-Pol Płock

:

Panattoni Europe Lider Pruszków
1LK <> IX kolejka 25 listopada 2017 godz.: 13:00 Hala: , hala sportowa ZS1, ul.Piaska 5, Płock