Wygrana w meczu z olsztyńskim KKS-em

Panattoni Europe Lider Pruszków z siódmą wygraną w sezonie. W piątek pruszkowianki pokonały przed własną publicznością rywalki z Olsztyna 79:57.

Zgodnie z przewidywaniami przewagą wykazywały się pruszkowianki, aczkolwiek na boisku nie była ona tak wyraźna jak w ligowej tabeli. W połowie pierwszej kwarty pruszkowianki prowadziły różnicą dwóch punktów, ale niedługo potem trafienia Joanny Markiewicz i Aleksandry Mońko sprawiły, że KKS wysunął się na niewielkie prowadzenie. W końcowych dwóch minutach więcej zimnej krwi zachowały jednak Liderki, które zdołały przechylić szalę na swoją stronę i zakończyły pierwsze dziesięć minut ze skromnym, jednopunktowym prowadzeniem. Po przerwie Lider wciąż bezskutecznie szukał sposobu, aby urwać się rywalom. Po udanym początku, Liderki zatraciły swoją skuteczność. Gorszy moment drużyny przerwała Kinga Piędel, która rozpoczęła swój występ od dwóch trafień z półdystansu, ale na kolejną zdobycz koszykarek Lidera musieliśmy poczekać do ósmej minuty kwarty. Po drugiej stronie o końcowe zwycięstwo dla KKS-u walczyła Markiewicz, którą wspomagała rozgrywająca Jolanta Wichłacz, zdobywczyni ośmiu punktów w tej części meczu. Ich starania przyniosły tylko chwilowy efekt. Goście pod koniec kwarty dopięli swego, znów wychodząc na prowadzenie, ale tak jak kilkanaście minut wcześniej końcówka należała do pruszkowianek. Do przerwy Liderki prowadziły 30:27.

Wynik w trzeciej kwarcie otworzyła mniej skuteczna przed przerwą Olivia Szumełda-Krzycka, do której dołączyła wkrótce Marzena Marciniak. Ich wspólna seria 11 punktów bez odpowiedzi ze strony gości zakończyła okres wyrównanej gry. Zespół z Olsztyna dopiero po czterech minutach odpowiedział punktami, ale straty poniesione w pierwszej fazie drugiej połowy były zbyt duże. Olsztynianki nie zdołały nawiązać kontaktu. Trzecia część zakończyła się wynikiem 22:10, a w całym meczu Lider prowadził już 52:37. Liderki tempa nie zmniejszyły nawet w czwartej odsłonie, gdy wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Szczególnie dała o sobie znać w końcówce Marciniak, która w ostatniej części zdobyła 11 z 18 punktów i 5 z 13 zbiórek zdobytych przez siebie w piątek. Lider pokonał olsztyński KKS 79:57.

Panattoni Europe Lider Pruszków  79 : 57  KKS Olsztyn
(15:14,15:13,22:10,27:20)

LIDER: Olivia Szumełda-Krzycka 25, Marzena Marciniak 18 (13zb.), Kinga Piędel 12, Katarzyna Sobczyńska 8, Katarzyna Szyller 7 (12zb.), Weronika Dąbrowska 4, Magdalena Wojdalska 3, Monika Bieniek 2, Alicja Minczewska 0

KKS: Joanna Markiewicz 22, Aleksandra Mońko 8, Jolanta Wichłacz 8, Adrianna Kalinowska 7, Natalia Gzinka 6, Wiktoria Bałdyga 4, Ksenia Zajączkowska 2, Agnieszka Mazuro 0, Justyna Michalak 0, Monika Zdrada 0, Kamila Żukowska 0

Następny mecz

Panattoni Europe Lider Pruszków

:

AZS Uniwersytet Warszawski
1LK <> XIII kolejka 22 grudnia 2017 godz.: 20:00 Hala: MOS ul. J.Gomulińskiego 4, Pruszków