Wygrana w ostatnim meczu wyjazdowym rundy zasadniczej

W 20 kolejce 1 Ligi Kobiet pruszkowianki udały się do Sokołowa Podlaskiego, gdzie rywalem miała być ostatnia drużyna naszej grupy – MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski. Gospodarzom od początku brakowało boiskowych argumentów by móc nawiązać równorzędną walkę – Liderki objęły wyraźne prowadzenie już w pierwszej kwarcie i nie oddały go do ostatniej syreny w tym meczu. Niedzielne spotkanie zakończyło się wynikiem 47:82.

W porównaniu do pierwszego meczu z Pruszkowa w szeregach naszych rywali doszło do istotnych przetasowań. Z drużyną MPKK na przełomie roku pożegnały się czołowe zawodniczki: Katarzyna Szymańska (obecnie Grot Mobilis Pabianice) oraz Patrycja Jastrzębska (obecnie ŁKS SMS Łódź). W ich miejsce do zespołu trafiła Martyna Batóg, która sezon 2016/2017 zaczynała w Tęczy Leszno. Do zmian doszło także na miejscu trenera. Od kilku kolejek zespół z Sokołowa prowadzi trener Karol Krakowski. Roszady nie przyczyniły się znacząco do poprawy sytuacji rywali w stawce. Ostatnim zwycięstwem tej drużyny wciąż pozostaje wygrana ze stycznia, kiedy pokonali na własnym boisku Mon-Pol 68:62. Ich bezpośredni sąsiad z tabeli – SMS PZKosz II Łomianki – wygrał w tym okresie spotkania z Politechniką Gdańską oraz Płockiem, spychając tym samym zespół z Sokołowa na niechlubne, ostatnie miejsce w stawce pierwszoligowców.

DSC01472

Jako pierwsze prowadzenie objęły pruszkowianki .Na punkty Moniki Skrzecz z linii rzutów osobistych wkrótce odpowiedziała Magdalena Szkop doprowadzając w ten sposób do pierwszego i ostatniego remisowego wyniku w tym spotkaniu. W kolejnych minutach lepiej swoje akcje kończyły koszykarki Lidera, które po pięciu minutach miały 10 punktów przewagi nad rywalkami. W drugiej części tej partii koszykarki z Sokołowa nabrały trochę rytmu w ataku, ale nasza przewaga dalej rosła i do zakończenia pierwszej części powiększyła się o kolejne 5 oczek. Druga kwarta rozpoczęła się od mocnego uderzenia pruszkowianek, które zdobyły 15 punktów nie tracąc przy tym ani jednego. Niemoc swojego zespołu po ponad sześciu minutach przerwała Martyna Batóg, ale w tym momencie nasza przewaga była już bardzo wyraźna i wynosiła 26 punktów. Wynik 19:47 po pierwszych dwóch kwartach rozwiewał wszelkie wątpliwości co faworyta zawodów. Wynik drugiej połowy otworzyła Monika Bieniek, a po niej kolejne punkty dodała najskuteczniejsza w tym meczu Agata Ostrowska. Swojego dorobku po przerwie nie poprawiła za to Katarzyna Szyller, która wkrótce po rozpoczęciu gry musiała opuścić boisko z powodu urazu stawu skokowego. Koleżanki poradziły sobie bez swojej najlepszej zbierającej, wygrywając kolejne dwie partie tego meczu. Na minutę przed końcem przewag Lidera osiągnęła na chwilę aż 40 punktów, jednak miejscowe w ostatnich 60 sekundach zdołały nieco zmniejszyć rozmiary swojej porażki. Lider wygrał w Sokołowie 47:82 i po raz jedenasty w tym sezonie mógł dopisać do swojego konta dwa punkty w ligowej tabeli.

W nadchodzącym tygodniu nasz zespół ma zaplanowaną przerwę w rozgrywkach w związku z wycofaniem się przed sezonem rezerw Artego Bydgoszcz. Kolejny mecz Lidera będzie zarazem ostatnim w rundzie zasadniczej. 12 marca o godzinie 18-tej Liderki podejmą w Pruszkowie drużynę Politechniki Gdańskiej.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski – Panattoni Europe LIDER Pruszków 47:82(14:27, 5:20, 13:17, 15:18)

Sokołów: Aleksandra Iwaniuk 14, Magdalena Szkop 11, Karolina Zieniewska 9, Klaudia Teluk 5, Martyna Batóg 2, Kaja Grygiel 2, Aleksandra Kędzierska 2, Dominika Poleszak 2, Weronika Jaworska 0, Marta Tomczuk 0, Agnieszka Pingwara 0.

LIDER: Agata Ostrowska 19, Marzena Marciniak 16 (10zb.), Alicja Minczewska 11, Katarzyna Szyller 8, Monika Bieniek 7, Daria Doga 6, Monika Skrzecz 5, Anna Karasek 4, Zuzanna Wrzesień 4, Agata Jamrozik 2