Wygrana w Stolicy

Pierwsze wyjazdowe spotkanie za Nami. W sobotnie popołudnie Liderki zmierzyły się w Warszawie z miejscowym SKS 12. Warszawianki nie były jednak w stanie sprostać zawodniczkom z Pruszkowa. Mecz zakończył się jednostronnym wynikiem 89:36

Spotkanie od pierwszych chwil było prowadzone pod dyktando Lidera. Wprawdzie wynik meczu otworzył zespół gospodarzy, lecz uzyskane przez nich prowadzenie 2:0 okazało się ich jedynym w całym meczu. Pruszkowskie koszykarki szybko wyrównały, a następnie kontynuowały powiększanie przewagi. Ta po pierwszej kwarcie wynosiła już 13 punktów, a kwarta zakończyła się wynikiem 22:9. W kolejnych odsłonach gra niewiele się zmieniła. Zespół SKS-u popełniał w swojej grze sporo błędów, które Liderki starały się wykorzystywać. Wynik 72:27 przed ostatnią częścią dawał nadzieję na osiągnięcie po raz pierwszy w tym sezonie bariery stu punktów. Zespół SKS-u, pomimo tak wyraźnej różnicy punktowej, wcale nie miał zamiaru odpuszczać i dokonał zmian w swojej grze obronnej. Te najwidoczniej przyniosły efekt, gdyż Liderkom udało się rzucić punkty z gry dopiero po kilku minutach. Po swoistym „odblokowaniu się” Nasze zawodniczki trafiały do kosza co prawda jeszcze kilkukrotnie, jednak na zdobycie stu punktów zabrakło już czasu.

SKS 12 Warszawa 36 : 89 LIDER
(9:22, 8:24, 10:26, 9:17)

punkty dla Lidera: Jolanta Nowocin 17, Maja Stachura 17, Katarzyna Agnieszczak 15, Daria Doga 10, Klaudia Babecka 9, Katarzyna Miłobędzka 6, Katarzyna Dąbrowska 5, Anna Karasek 4, Kamila Petryka 4, Agata Bobrowska 2, Anna Mierzejewska 0.