Wygrana zgodnie z planem

Dwunasta kolejka pierwszej ligi rozpoczęła rundę rewanżową części zasadniczej sezonu. Koszykarki Panattoni Europe Lidera Pruszków czekał wyjazd do Bydgoszczy na mecz z KWK Construction Basket 25 II Bydgoszcz. Podobnie jak w październiku spotkanie miało bardzo jednostronny charakter. Pruszkowianki pewnie i wysoko pokonały swoje przeciwniczki wygrywając 56:85.

Naszym rywalom w poprzednich dziesięciu spotkaniach tego sezonu udało się odnieść tylko jedno zwycięstwo. Na początku listopada Basket 25 pokonał przed własną publicznością KKS Olsztyn 94:79. Dużą zasługę w tej niespodziance miała skrzydłowa Paulina Kuczyńska, która pokazała, że na własnym boisku potrafi z dystansu wyrządzić przeciwnikom wiele szkód. W przytoczonym spotkaniu zawodniczka siedmiokrotnie trafiała za 3 punkty (100% skuteczność za 3), a cały mecz zakończyła 29 punktami. Ten jedyny, jak dotąd, pozytywny wynik nie przełożył się jednak na pozycję zespołu, który od dłuższego czasu zamyka stawkę pierwszoligowców w grupie A.

W minioną sobotę Liderki szybko objęły prowadzenie. Po siedmiu minutach różnica punktowa pomiędzy zespołami wzrosła do dziesięciu punktów. Potem pruszkowianki jeszcze trzykrotnie znalazły drogę do kosza, dzięki czemu przewaga wzrosła o kolejne 3 oczka. Wynik pierwszej kwarty ustaliła Olivia Szumełda-Krzycka, która w pierwszej kwarcie uzbierała 10 ze swoich 13 zdobytych tego dnia punktów. W drugiej odsłonie jej rolę przejęła wchodząca z ławki Agata Szczepanik. Coraz lepiej radząca sobie w zespole środkowa niemal równo rozłożyła swój dorobek meczowy pomiędzy dwie kwarty, które rozegrała w sobotę. W tej partii skompletowała na swoim koncie 10 punktów i 5 zbiórek. Dzięki dobrej ponad 50-procentowej skuteczności Lidera w ataku kolejne bariery punktowe nie były problemem. Granica 20 punktów została przekroczona trzy minuty przed końcem drugiej kwarty po rzucie Alicji Minczewskiej i gdyby nie przestój pruszkowianek w ataku później, to co najmniej w takim wymiarze zakończyłaby się pierwsza połowa spotkania.

Drugie dwadzieścia minut nie przyniosło niczego nowego w obrazie gry. Dobrze w ataku radziły sobie pruszkowianki prowadzone tym razem przez Marzenę Marciniak oraz wcześniej wspomnianą Alicję Minczewską. Szczególnie ta druga udanie rozpoczęła drugą połowę od dwóch celnych trójek. Po przeciwnej stronie zespół Basketu starała się ciągnąć Paulina Niedziółka, ale właściwie jako jedyna opcja w ataku zespołu z Bydgoszczy niewiele mogła zmienić w tej kwarcie. Ostatnia część meczu rozpoczęła się od serii gospodarzy, ale zakończyła ją rzutem z półdystansu Marciniak. Po jej trafieniu Lider osiągnął też najwyższe prowadzenie (53:85) na minutę przed końcem spotkania, ale ostatni akcent w meczu należał do miejscowych, a konkretnie Sylwii Bujniak. Jej celny rzut zza łuku ustalił końcowy rezultat na 56:85.

KWK Construction Basket 25 II Bydgoszcz   56 : 85   Panattoni Europe Lider Pruszków
(7:20,17:21,18:27,14:17)

Basket 25: Paulina Niedziółka 20, Sylwia Bujniak 13, Paulina Kuczyńska 8, Marcelina Antosik 6, Delfina Misiuna 4, Weronika Dygul 3, Wiktoria Suwik 2, Martyna Finc 0, Emilia Jóźwicka 0, Katarzyna Kocaj 0, Zuzanna Piwkowska 0, Magdalena Szymczak 0

LIDER: Agata Szczepanik 18 (10 zb.), Marzena Marciniak 15, Alicja Minczewska 15, Olivia Szumełda-Krzycka 13, Weronika Dąbrowska 7, Katarzyna Szyller 7, Monika Bieniek 4, Katarzyna Sobczyńska 4, Kinga Piędel 2