Złamały „setkę” w Olsztynie

W drugiej serii spotkań sezonu 2018/2019 w 1 Lidze Kobiet pruszkowskie Liderki pokonały w Olsztynie KKS 79:102. Zwycięstwo i wysoki wynik przysłonił jednak spore wahania w grze, które przydarzyły się obu stronom.

Pruszkowianki rozpoczęły od mocnego otwarcia w pierwszej kwarcie. Obrona miejscowych początkowo nie była w stanie zatrzymać Liderek, które z dużą skutecznością karały swoje przeciwniczki. Po trafieniu Agnieszki Myślak na 150 sekund przed końcem kwarty pruszkowianki prowadziły już różnicą 23 oczek (4:27). Dopiero od tego momentu rywalki złapały rytm, który jednak nie przybliżył ich znacząco do „żółto-czerwono-niebieskich”. Pierwsza część zakończyła się wynikiem 13:33. Udana pierwsza kwarta i wysokie prowadzenie rozluźniło szeregi naszego zespołu w drugiej części. Krótko po wznowieniu gry pruszkowskie koszykarki powiększyły swoje prowadzenie do 24 punktów, lecz w kolejnych minutach częściej trafiały rywalki, a tuż przed końcem pierwszej połowy różnica punktowa pomiędzy drużynami wynosiła 9 punktów.

Drugą połowę rozpoczynaliśmy z przewagą 12 punktów, ale dzięki punktom Klaudii Sosnowskiej oraz Kindze Dzierbickiej szybko wzrosła i przekroczyła 20 punktów (40:61). Potem nastąpił kolejny kryzys i znów doświadczyliśmy zjazdu niczym w rollercoasterze. Blisko pięć minut bez punktów pozwoliło ponownie przybliżyć się rywalkom, które tym razem zbliżyły się na 8 punktów. W kluczowym momencie nastapił jednak kolejny zwrot w rywalizacji i po serii punktów Myślak, Mistygacz i Wawrzyniak nasza przewaga odzyskała rozmiary sprzed kilku minut.

Do ostatniej części spotkania przystępowaliśmy z zapasem 14-tu punktów, ale szczęśliwie ta kwarta nie miała już tak burzliwego przebiegu jak dwie poprzednie Koszykarki Panattoni Europe Lider Pruszków przypieczętowały w niej swoje zwycięstwo, przekraczając na minutę przed końcem spotkania barierę stu punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 79:102.

Nagrodę dla MVP od organizatorów spotkania otrzymała Kinga Dzierbicka, która zakończyła mecz z najwyższym wynikiem punktowym po naszej stronie. Rozgrywająca uzyskała w sobotę 21 punktów.

W trzeciej kolejce pruszkowianki zagrają u siebie z beniaminkiem pierwszej ligi – SKK Polonią Warszawa. Spotkanie to odbędzie się 13 października (sobota) o godzinie 17.

KKS Olsztyn — Panattoni Europe Lider Pruszków 79:102 (13:33, 25:17, 22:24, 19:28)

Lider: K. Dzierbicka 21, K. Sosnowska 19 (13 zbiórek), A. Wawrzyniak 13, K. Szyller 11, M. Marciniak 10 (11 zbiórek), M. Mistygacz 10, A. Kędzierska 5, A. Myślak 4, A. Szczepanik 4, K. Krajewska 3, K. Zaborska 2, M. Bieniek 0.

KKS: J. Markiewicz 24, A. Kalinowska 17, J. Wichłacz 10, A. Mońko 8, K. Woźniak 8, N. Żukowska 8, W. Bałdyga 2, M. Zdrada 2, M. Sztąberska 0, K. Żukowska 0.

Następny mecz

MON-POL Płock Mon-Pol Płock

:

PTS Lider Pruszków Panattoni Europe Lider Pruszków
1 Liga Kobiet - XII kolejka 15 grudnia 2018 godz. 17:00 hala Zespołu Szkół nr 1 ul. Piaska 5, Płock