Zwycięska seria trwa

Kolejne dwa punkty dopisały do swojego konta koszykarki Panattoni Europe Lider Pruszków. W niedzielę Liderki pokonały drugi zespół Arki II Gdynia 55:45.

Pierwsza kwarta ubiegła pod znakiem prowadzenia zespołu z Pruszkowa. Niestety, uraz stawu skokowego szybko wykluczył z dalszej rywalizacji Kingę Dzierbicką. Brak podstawowej rozgrywającej odbił się na grze Liderek, ale nie na tyle, by wpłynęło to na zmianę prowadzącego w meczu. Huśtawka nastrojów rozpoczęła się w drugiej części. Po minucie pierwsze punkty zdobyła Agata Szczepanik i jak się okazało ostatnie dla pruszkowskiego zespołu w tej części. W kolejnych minutach Liderki notorycznie pudłowały zarówno z dystansu, jak i ze strefy podkoszowej. Takiej okazji nie przepuściły gdynianki, które wyczuły sowją chwilę i bez większych problemów odrobiły stratę z pierwszej części, a w drugich pięciu minutach kwarty objęły prowadzenie. Do przerwy Arka prowadziła 21:28.

Dłuższa przerwa zadziałała pozytywnie na nasz zespół. Po przerwie role na boisku odwróciły się i teraz to Liderki były stroną atakującą, a przewodziła w tym Alicja Wawrzyniak, której trzy celne trójki miały wymierny wpływ na dogonienie przeciwniczek. Przyjezdne, tak jak przed przerwą pruszkowianki, miały ogromne problemy ze skutecznym kończeniem swoich akcji. Pierwsze punkty Arka zdobyła dopiero w ostatnich 60 sekundach, ale na tym etapie to Lider był już na prowadzeniu. W ostatniej części Liderki nie dały sobie wyrwać prowadzenia z rąk. W czwartej odsłonie Liderki zdołały powiększyć jeszcze prowadzenie, które w szczytowym momencie wynosiło 13 oczek. Ostatecznie Liderki obroniły 10-punktową przewagę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 55:45.

Panattoni Europe Lider Pruszków – Arka II Gdynia 55:45 (19:12,2:16,20:6,14:11)

Punkty dla Lidera: A. Wawrzyniak 14, M. Bieniek 10, M. Marciniak 9, A. Szczepanik 6, K. Szyller 5, K. Dzierbicka 4, A. Kędzierska 4, M. Mistygacz 2, A. Myślak 1, K. Krajewska 0.

Arka: M. Szymkiewicz 11, A. Rembiszewska 8, A. Płotka 6, K. Stawińska 6, J. Rudzka 4, D. Stefańska 4, D. Kowalczyk 3, M. Marcinkowska 2, A. Żytkowska 1.

Następny mecz

SMS PZKosz Łomianki SMS PZKosz Łomianki

:

PTS Lider Pruszków Panattoni Europe Lider Pruszków
1 Liga Kobiet - VIII kolejka 18 listopada 2018 godz. 13:00 Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe ul. Stanisława Staszica 2, Łomianki