Zwycięstwo w pierwszym meczu sezonu

Zespół Panattoni Europe Lider Pruszków zainaugurował sezon 2018/2019 meczem przed własną publicznością z drużyną MON-POL Płock. Po zaciętym meczu, w którym nie  zabrakło zwrotów akcji, pruszkowianki pokonały przyjezdne 76:64.

Zgodnie z przewidywaniami, pojedynek z drużyną Mon-Polu należał do kategorii zaciętych. W pierwszej odsłonie żadna z ekip nie zarysowała wyraźnej przewagi i w ciągu 10 minut drużyny kilkukrotnie zamieniały się prowadzeniem. Pod koniec pruszkowianki zdołały odskoczyć swoim rywalkom i obroniły przewagę do zakończenia kwarty. Wynik ustaliła rzutem równo z syreną Agata Szczepanik.

W drugiej części przeciwniczki potrzebowały 90 sekund by doprowadzić do remisu, ale na zmianę prowadzenia musiały pracować do dziewiątej minuty. W ostatnich 120 sekundach 4 z 5 punktów dla zepsołu gości zdobyła Magdalena Szkop i to ona ustaliła wynik po pierwszej połowie na 36:41.

Po zmianie stron wynik otworzyła Marzena Marciniak, a chwilę po niej dwa punkty z linii rzutów wolnych dorzuciła Klaudia Sosnowska. Był remis po 41. Potem Liderki zatraciły swoją skuteczność, co wykorzystały przeciwniczki, które trzy minuty przed końcem trzeciej odsłony prowadziły nawet różnicą ośmiu oczek. Kilkuminutową serię bez punktów przerwała Sosnowska, która tym razem trafiła z gry. Jej śladem poszły pozostałe koleżanki z drużyny, ale nasz zespół nie zdążył dogonić płocczanek przed końcem końcem kwarty i na ostatnią wychodziły ze stratą czterech oczek

Udana pogoń w końcówce poprzedniej części napędziła pruszkowianki i dodała im pewności w grze w ostatniej odsłonie. Pierwsze minuty toczyły się na wyrównanym poziomie, ale z czasem to właśnie Liderki zaczęły skuteczniej powstrzymywać akcje przeciwniczek. Pod naporem obrony Liderek, przyjezdne pogubiły się w budowaniu swoich ataków i przez pięć ostatnich minut zdołały tylko dwukrotnie trafić do kosza. Pruszkowianki już do końca meczu zwiększały swoją przewagę, a ostateczny wynik ustaliła z linii rzutów osobistych Karolina Zaborska. Panattoni Europe Lider Pruszków pokonał w pierwszej kolejce sezonu MON-POL Płock 76:64.

W drużynie Lidera najlepiej punktowała Klaudia Sosnowska, która w sobotę zdobyła 20 punktów. W zespole z Płocka najlepszym wynikiem mogła pochwalić się Lucyna Kotonowicz – 19 „oczek”.

W drugiej kolejce pruszkowianki zmierzą się w Olsztynie z KKS-em. Spotkanie w sobotę o godzinie 13:30.

Panattoni Europe Lider Pruszków – MON-POL Płock 76:64 (22:19,15:22,16:12,23:11)

Lider: K. Sosnowska 20, M. Marciniak 17, A. Kędzierska 11, A. Szczepanik 8, K. Szyller 5, M. Bieniek 4, M. Mistygacz 4, A. Myślak 3, K. Dzierbicka 2, K. Zaborska 2, K. Krajewska 0, A. Wawrzyniak 0.

Płock: L. Kotonowicz 19, N. Bucyk 12, A. Plucińska 8, M. Szkop 7, M. Goleniewska 6, J. Pytlarczyk 5, S. Siemienias 5, N. Tyczkowska 2, E. Faleńczyk 0, W. Karpiszuk 0.

Następny mecz

SMS PZKosz II Łomianki

:

PTS Lider Pruszków Panattoni Europe Lider Pruszków
1 Liga Kobiet - IV kolejka 20 października 2018 godz. 13:00 Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe ul. Stanisława Staszica 2, Łomianki