Zwycięstwo zgodnie z planem

Mecz w Łomiankach z drugą drużyną SMS PZKosz tym razem nie zaskoczył swoim przebiegiem. W niedzielę pruszkowianki nie zwlekały z decydującymi rozstrzygnięciami do ostatniej kwarty i już na przerwę schodziły z 30-punktową przewagą. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Liderek 54:88.

Początek spotkania wyrównany, ale tylko do stanu 8:8. W niedługim czasie Liderki objęły prowadzenie po celnych rzutach z dystansu Kingi Piędel oraz Magdaleny Wojdalskiej. Pozbawione złudzeń przeciwniczki długo nie były w stanie odpowiedzieć na nasze punkty i dopiero po dłuższym czasie niemoc miejscowych przełamała najskuteczniejsza w zespole z Łomianek – Aleksandra Pszczolarska. Nie zagroziło to jednak prowadzeniu pruszkowianek, które po pierwszej odsłonie prowadziły 15:29. Kolejna kwarta okazała się jeszcze boleśniejsza dla najmłodszych zawodniczek Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Znikoma skuteczność oddawanych rzutów w drugiej części (1/14 z gry) pogłębiła różnicę pomiędzy zespołami. Drugą część zakończyła się zwycięstwem pruszkowianek 4:20 i do przerwy nasza przewaga wynosiła 30 punktów (19:49).

To co rywalki straciły przed przerwą postanowiły nadrobić po przerwie, wykorzystując moment rozluźnienia w naszych szeregach. Pruszkowianki początkowo utrzymywały dystans, ale w drugich pięciu minutach przeciwniczki złapały rytm w grze, dzięki któremu krótko przed zakończeniem kwarty udało im się zejść do 20 punktów straty. Wynik ten nie dotrwał do końca, bowiem ostatnie słowo w tej odsłonie należało do Katarzyny Sobczyńskiej, która rzutem zza łuku ustaliła wynik po trzech kwartach 44:67. Wynik i przebieg ostatniej kwarty znów przypominał te z pierwszych dwóch odsłon. Liderki triumfowały w niej 10:21, a cały mecz zakończył się zdecydowaną wygraną 54:88.

W pruszkowskim zespole aż sześć zawodniczek zakończyło to spotkanie z dwucyfrową zdobyczą punktową. Najwięcej punktów zdobyła Katarzyna Sobczyńska – 16 pkt . Czwarte w sezonie double-double uzyskała natomiast Katarzyna Szyller. Niedzielny pojedynek zakończyła z dorobkiem 11 punktów i 10 zbiórek.

SMS PZKosz II Łomianki 54 : 88 Panattoni Europe Lider Pruszków
(15:29, 4:20, 25:18, 10:21)

SMS: Aleksandra Pszczolarska 15, Julia Bazan 14, Emilia Kośla 11, Magdalena Szulc 9, Martyna Kowalska 3, Marta Duda 1, Anna Markowska 1, Magdalena Tabak 0, Aleksandra Ustowska 0

LIDER: Katarzyna Sobczyńska 16, Kinga Piędel 13, Alicja Minczewska 12, Olivia Szumełda-Krzycka 12, Katarzyna Szyller 11 (10zb.), Marzena Marciniak 10, Weronika Dąbrowska 5, Magdalena Wojdalska 5, Monika Bieniek 4

 

 

Następny mecz

   
SMS PZKosz II Łomianki

:

PTS Lider Pruszków Panattoni Europe Lider Pruszków
1 Liga Kobiet - IV kolejka 20 października 2018 godz. 13:00 Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe ul. Stanisława Staszica 2, Łomianki

Sponsor tytularny

Panattoni Europe

Sponsorzy główni

Pruszków
American Club Nice Blachy Pruszynski

Sponsorzy

EBB Nieruchomości Probis Galon Powiat pruszkowski

Partnerzy

Komartrans Opcja.pl Stelman CKiS Pruszków Medica-Med Pruszków Labofoto Pruszków KOSMEPOL - Fabryka LOREAL Auto Service Zalewscy

Patronat medialny

WPR24.pl / WPR media Głos Pruszkowa gpr24.pl
koszykowkakobiet.pl Telkab POPradio Basket Kobiet
Materiały opublikowane w tym serwisie chronione są prawem autorskim. Wykorzystywanie ich w całości lub w części, bez wiedzy i zgody KLUBU jest zabronione.
Copyright ©2018 LIDER Pruszków | Polityka prywatności
Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Przeczytaj więcej o ciasteczkach oraz zapoznaj się z polityką prywatności.